Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2024

1. W piątek nasza Parafia obchodziła swoją uroczystość odpustową. Mszy św. odpustowej  o godz. 12.00 przewodniczył  i kazanie wygłosił Ks. Prałat Tadeusz Rynkiewicz, proboszcz i dziekan z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach.
     Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tej ważnej parafialnej uroczystości.
     Dziękuję Panu Organiście, który poprzez muzykę i piękny śpiew uświetnił liturgię odpustową. Dziękuję także ministrantom za wzorową posługę przy ołtarzu. Składam podziękowanie Panu Szafarzowi za wielką pomoc podczas Mszy św.
     W sposób szczególny wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, za zorganizowanie się i udział w procesji eucharystycznej, także dziękuję dziewczętom sypiącym z wielkim zaangażowaniem kwiaty. Dziękuję także strażakom za udział w procesji.
     Bóg zapłać dwom paniom z Rutki-Tartak za wielki wysiłek włożony w przygotowanie i podanie obiadu odpustowego dla 7 księży.
     Wiele osób przyszło w piątek aby świętować uroczystość parafialną i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Za obecność i wspólną modlitwę serdeczne - Bóg zapłać!

2. Trwa miesiąc maj, miesiąc poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej.
     Zapraszam na Nabożeństwa Majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
     Zachęcam, aby praktykować piękny zwyczaj spotykania się na wioskach przy krzyżach przydrożnych lub kapliczkach na wspólne odmawianie Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny.

3. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę w miesiącu, Kółka Różańcowe zapraszają na wspólny różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.

4. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.

5. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie grupy Ojca Pio.

6. Kończy się już powoli Okres Wielkanocny a w następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
     W związku z tym proszę mieszkańców ulicy 3-go Maja aby do czwartku uprzątnąć dekorację wielkanocną w naszym kościele.

7. Trwają prace remontowe balkonu przed wejściem do kościoła.
     Zostały usunięte wszystkie warstwy betonu położone na górze balkonu (kilka ton). Okazał się on bowiem całkowicie przegniły od wody. Trzeba było więc wszystko usunąć aż do pierwotnego betonu, którym zalewany był zbrojony strop podczas budowy kościoła.
     W ostatnich dniach, dzięki dobrej pogodzie, strop wysechł na tyle, że od niedzieli będzie możliwość kontynuowania prac remontowych.
     Planowane jest w najbliższych dniach położenie nowych warstw termoizolacyjnych, oraz ocieplenie balkonu zarówno z góry jak i z dołu. Zostaną też wymienione rynny oraz usunięte zewnętrzne lampy oświetleniowe. Pod balkonem zainstalowane zostanie nowe oświetlenie. Odnowiona zostanie i odmalowana balustrada balkonowa.
     Mam nadzieję, że dzięki tym pracom wejście do naszej świątynie będzie równie ładne się prezentować jak i jej wnętrze.

8. Bóg zapłać Panom: Grzegorzowi Wierzchowskiemu i Wiesławowi Łangowskiemu za zasianie trawy wokół kościoła.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.