Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024

1. Jutro obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

2. Od środy rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej.
     Zapraszam na Nabożeństwa Majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
     Zachęcam, aby praktykować piękny zwyczaj spotykania się na wioskach przy krzyżach przydrożnych lub kapliczkach na wspólne odmawianie Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny.

3. W środę wspominamy św. Józefa Robotnika, opiekuna św. Rodziny. Msze św. tego dnia o godz. 17.00 i 18.00.

4. We czwartek 2-go maja obchodzony jest w Polsce Dzień Flagi.
     Starajmy się wyrazić nasz patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny wywieszając flagę narodową.

5. W piątek, 3-go maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jednocześnie jest to nasz Odpust Parafialny Matki Bożej Królowej Korony Polskiej.
     Msze św. w o godz. 9.00 i 12.00. Po głównej Mszy odpustowej o godz. 12.00 odbędzie się procesja wokół naszego kościoła.
    Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. Prałat Tadeusz Rynkiewicz, proboszcz i dziekan z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach.
     Postarajmy się licznie uczestniczyć w tym parafialnym święcie aby uzyskać łaskę odpustu zupełnego i zanosić modlitwy do Boga za wstawiennictwem Naszej Patronki.

6. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Floriana - patrona strażaków.
     W naszych modlitwach pamiętajmy o paniach i panach z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy nie tylko gotowi są nieść pomoc w czasie pożaru, ale także pięknie posługują w kościele podczas różnych uroczystości religijnych.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
     Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej przed Mszami św. Natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne.
     Ze względu na przypadający tego dnia odpust odwiedziny chorych będą w sobotę od godz. 9.00

8. Spotkanie grupy Ojca Pio zostaje przesunięte na drugi piątek miesiąca.

9. W następną niedzielę, pierwszą w miesiącu, Kółka Różańcowe zapraszają na wspólny różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.

10. Trwają prace remontowe związane z naprawieniem balkonu przed wejściem do kościoła.
     Zostały usunięte wszystkie warstwy betonu położone na górze balkonu (kilka ton). Okazał się on bowiem całkowicie przegnity od wody. Trzeba było więc wszystko usunąć aż do pierwotnego betonu, którym zalewany był zbrojony strop podczas budowy kościoła.
     Planowane jest w dalszej kolejności położenie nowych warstw termoizolacyjnych, oraz ocieplenie balkonu zarówno z góry jak i z dołu.
     Zostaną też wymienione rynny oraz usunięte zewnętrzne lampy oświetleniowe. Pod balkonem zainstalowane zostanie nowe oświetlenie. Odnowiona zostanie i odmalowana balustrada balkonowa.
     Mam nadzieję, że dzięki tym pracom wejście do naszej świątynie będzie równie ładne się prezentować jak i jej wnętrze.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.