Ogloszenia duszpasterskie 21.04.2024

1. Od dzisiaj w całym Kościele rozpoczął się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
     Modlić się będziemy, aby jak najwięcej młodych osób odczytało Boże zaproszenie do służby Chrystusowi poprzez drogę kapłaństwa czy życia zakonnego.

2. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Ełckiej.
     Główne uroczystości diecezjalne odbędą się w Ełku od godz. 17.00.

3. We wtorek swoje imieniny obchodzi Ks. Biskup Jerzy Mazur Ordynariusz naszej diecezji.
     Pamiętajmy w modlitwach o naszym biskupie, wypraszając dla Niego zdrowie i obfitość Bożych łask w prowadzeniu naszej diecezji.

4. Zgodnie z tradycją, w czwartek Msza św. o godz. 18.00 odprawiona zostanie w intencji: O bł. Boże dla wszystkich rolników naszej parafii, o dobre urodzaje i bł. Boże dla wszystkich zwierząt w gospodarstwach.
       Po Mszy św. odbędzie się procesja do kapliczek przykościelnych, którymi opiekują się poszczególne miejscowości.
     Przy każdej odmówimy tajemnicę różańca, poświęcę kapliczki oraz symbolicznie poświęcę pola, prosząc o urodzaje.

5. Prawdopodobnie w tym tygodniu rozpoczną się gruntowne prace związane z remontem balkonu przed wejściem do kościoła.
     Planowane jest usunięcie wszystkich przecieków, położenie nowych warstw termoizolacyjnych, oraz ucieplenie balkonu zarówno z góry jak i z dołu.
     Zostaną też wymienione rynny oraz usunięte zewnętrzne lampy oświetleniowe. Pod balkonem zainstalowane zostanie nowe oświetlenie.
    Odnowiona zostanie i odmalowana balustrada balkonowa.
     Mam nadzieję, że dzięki tym pracom wejście do naszej świątynie będzie równie ładne się prezentować jak i jej wnętrze.

6. Dzisiaj poprzez modlitwę i ofiarę na tacę wspieramy Seminarium Duchowne w Ełku.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.