Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024

1. Dzisiaj rozpoczyna się kolejny Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam do częstej lektury Pisma św.

2. Dzisiaj pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski odbywa się Narodowy Marsz Życia, który jest manifestacją szacunku wobec życia poczętego. Naszą modlitwą także wspierajmy sprawę ochrony życia każdego człowieka od chwili poczęcia do jego naturalnej śmierci.

3. Jutro, w trzeci poniedziałek miesiąca, Wspólnota Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zaprasza na modlitwę do kościoła na godz. 17.30.

4. Tydzień temu odbyły się Wybory Samorządowe. Gratuluję Panu Wójtowi i Radnym Gminnym sukcesu wyborczego.
     Smutkiem jednak napawa fakt, że w wyborach do Sejmików Wojewódzkich ponad 30% parafian opowiedziała się za partiami tworzącymi koalicję 13 grudnia, a które to jak widzieliśmy w ostatnich dniach w Sejmie opowiadają się wprost za zabijaniem dzieci nienarodzonych.
     Nie wiem, jak można w sumieniu pogodzić decyzję o głosowanie na ludzi i partie opowiadającymi się za zabijaniem dzieci w łonie matki, z wiarą w Boga i respektowaniem przykazania ‚Nie zabijaj”. Bo stwierdzenie dosyć popularne „jestem katolikiem, ale opowiadam się za aborcją” jest wewnętrznie sprzeczne i raczej wskazuje, że taka osoba jest katolikiem, ale chyba tylko z nazwy.

5. W następną niedzielę poprzez modlitwę i ofiarę na tacę wspierać będziemy Seminarium Duchowne w Ełku.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia w cenie 3 zł kwietniowy numer naszego miesięcznika diecezjalnego Martyria.
     Można nabywać także inne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.