Odpust parafialny 2024

włącz Odsłony: 74

     W piątek 3 maja 2024 roku nasza Parafia obchodziła swoją uroczystość odpustową. Mszy św. odpustowej  o godz. 12.00 przewodniczył  i kazanie wygłosił Ks. Prałat Tadeusz Rynkiewicz, proboszcz i dziekan z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach.
     Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tej ważnej parafialnej uroczystości.
     Dziękuję Panu Organiście, który poprzez muzykę i piękny śpiew uświetnił liturgię odpustową. Dziękuję także ministrantom za wzorową posługę przy ołtarzu. Składam podziękowanie Panu Szafarzowi za wielką pomoc podczas Mszy św.

     W sposób szczególny wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, za zorganizowanie się i udział w procesji eucharystycznej, także dziękuję dziewczętom sypiącym z wielkim zaangażowaniem kwiaty. Dziękuję także strażakom za udział w procesji.
     Bóg zapłać dwom paniom z Rutki-Tartak za wielki wysiłek włożony w przygotowanie i podanie obiadu odpustowego dla 7 księży.
     Wiele osób przyszło w piątek aby świętować uroczystość parafialną i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Za obecność i wspólną modlitwę serdeczne - Bóg zapłać!
     Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski