Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2024

1. Trwa miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii w niedzielę o 10.30, a w dni powszednie o 16.30. W tym tygodniu do modlitwy różańcowej zapraszam szczególnie następujących parafian
poniedziałek     - Kółko Różańcowe z Potop
wtorek             - Kółko Różańcowe Pobondzie Góry
środa               - Kółko Różańcowe Pobondzie Doły
czwartek          - Kółko Różańcowe z Poszeszupia i  Poszeszupia Folwark
piątek              - uczniowie klas IV, V i VI
sobota             - uczniowie klas I, II i III
niedziela          - Kółko Rożańcowe z ul. Suwalskiej

2. Tydzień temu obchodziliśmy XXIV Dzień Papieski. Poprzez zbiórkę do puszek wspieraliśmy ubogą a uzdolnioną młodzież.
     Jak policzyła młodzież, zbierająca ofiary, zebrano 712 zł.

3. Zakończyły się w czerwcu prace związane z remontem zadaszenia nad wejściem do kościoła i remontem balkonu na plebanii.
     Koszt remontu (materiały i robocizna) wyniósł 54.730 zł. W związku z tym zwracam się z prośbą o ofiary 270 zł od rodziny, celem pokrycia kosztów tej inwestycji. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary na ten cel, składane osobiście jak i poprzez konto parafialne. Dotychczas wpłynęło 25.050 zł od 88 rodzin.

4. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej utrzymanie porządku w kościele i na cmentarzu finansowane jest ze składki rocznej wynoszącej 60 zł od rodziny. Wszystkie wpłaty są rejestrowane, a stan konta „porządkowego” jest co miesiąc podawany w naszej gazetce. Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty (Rutka-Tartak - 37 rodzin, pozostałe wioski - 107 rodzin).

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

6. Jutro, w 3 poniedziałek miesiąca, Wspólnota Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zaprasza na wspólną modlitwę w kościele o godz. 15.30.

7. W piątek po następnej niedzieli obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o 11.00 wyruszy procesja na cmentarz parafialny. Po zakończeniu procesji i nabożeństwa na cmentarzu będzie można poświęcić nowe pomniki.
     Przez dwa pierwsze tygodnie listopada (do 16.11) modlić się będziemy za zmarłych w ramach Wypominek odmawiając różaniec. Kartki wypominkowe wrzucamy tak jak zwykle do skrzynki znajdującej się w kaplicy obok chrzcielnicy. Będą one wyczytywane według porządku, który znajdziemy na tablicy ogłoszeń, w naszej gazetce jak również na stronie internetowej parafii.
     Natomiast wypominki roczne będą wyczytywane we wszystkie niedziele listopada oraz w pierwsze niedziele miesiąca przez cały rok. Wypominki roczne zapisujemy w zakrystii z podaniem godziny ich wyczytywania.
      Przygotowanie do Świąt Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego to także uporządkowanie cmentarza i grobów zmarłych. Zatroszczmy się aby nie było żadnych grobów zaniedbanych i zapomnianych.

8. W sobotę - 2 listopada przypada Dzień Zaduszny. Modlitwą ogarniać będziemy naszych zmarłych. Msze św.  o godz. 10.00 i 17.00.

9. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Odpust można uzyskać raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu.

10. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne przed bierzmowaniem: we wtorek o godz. 18.00, a w sobotę o 10.00.

11. Dzisiaj poprzez ofiarę na tacę wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne.

12. W minioną niedzielę odbyło się statystyczne liczenie wiernych obecnych na Mszy św. Obecnych było w sumie 385 osób (o 29 mniej niż w 2023 r.), w tym 211 kobiet i 174 mężczyzn. Liczniejsza jest Msza św. o godz. 9.00 (196 osób) niż o godz. 11.00 (189 osób).
     Liczenie to pokazuje, że ok. 60 % wiernych niestety nie uczestniczy w niedzielnej Eucharystii.

13. W tym tygodniu z soboty na niedzielę przechodzimy na czas zimowy. Proszę to uwzględnić planując wyjście do Kościoła.

14. Jest już nowy kalendarz intencji mszalnych. Można więc, najlepiej w dni powszednie, zamawiać Msze św. na nowy rok.

15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Polecam różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, do nabycia za dobrowolną ofiarą.