Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2024

1. Trwa miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii w niedzielę o 10.30, a w dni powszednie o 16.30.
    W tym tygodniu do modlitwy różańcowej zapraszam szczególnie następujących parafian:
poniedziałek  - mieszkańcy Sikorowizny
wtorek         - mieszkańcy Trzcianki i Wierzbiszek
środa           - mieszkańcy ul. 3-go Maja
czwartek      - mieszkańcy Folusza i Smolnicy
piątek          - mieszkańcy Baranowa
sobota         - ministranci
niedziela      - mieszkańcy ul. Szkolnej

2. W całej Polsce obchodzony jest dzisiaj XXIV Dzień Papieski. Także dzisiaj odbywa się zbiórka pieniędzy na stypendia dla ubogiej a uzdolnionej młodzieży. Przy wyjściu z kościoła młodzież zbiera ofiary do puszek na ten cel.

3. Zakończyły się w czerwcu prace związane z remontem zadaszenia nad wejściem do kościoła i remontem balkonu na plebanii.
     Koszt remontu (materiały i robocizna) wyniósł 54.730 zł. W związku z tym zwracam się z prośbą o ofiary 270 zł od rodziny, celem pokrycia kosztów tej inwestycji.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary na ten cel, składane osobiście jak i poprzez konto parafialne. Dotychczas wpłynęło 23.670 zł od 82 rodzin.

4. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej utrzymanie porządku w kościele i na cmentarzu finansowane jest ze składki rocznej wynoszącej 60 zł od rodziny.
     Wszystkie wpłaty są rejestrowane, a stan konta „porządkowego” jest co miesiąc podawany w naszej gazetce. Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty (Rutka-Tartak - 32 rodziny, pozostałe wioski - 102 rodziny).

5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w sali parafialnej na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

6. Powoli zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Tradycyjnie pamiętając o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności, wspominać ich będziemy poprzez modlitwę wypominkową.
     Za zmarłych wypisanych na tych kartkach modlić się będziemy na Różańcu w dni powszednie przez 2 pierwsze tygodnie listopada (do 16.11) pół godziny przed wieczorną Mszą św.
     Rozniesione koperty z kartkami, mają wydrukowane adresy poszczególnych rodzin. Dzięki temu kartki będą posegregowane i wyczytywane według podanej wcześniej kolejności. Wypełnione kartki wkładamy do tych zaadresowanych kopert i wrzucamy jak zwykle w kościele do specjalnej skrzynki.
     Natomiast wypominki roczne będą wczytywane we wszystkie niedziele listopada oraz w pierwsze niedziele miesiąca przez cały rok.
     Wypominki roczne zapisujemy w zakrystii z podaniem godziny ich wyczytywania.
     Przygotowanie do Świąt Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego to także uporządkowanie cmentarza i grobów zmarłych. Zatroszczmy się aby nie było żadnych grobów zaniedbanych i zapomnianych.

7. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania: we wtorek o godz. 18.00, a w sobotę o 10.00.

8. Gminny Ośrodek Kultury wraz z Panem Wójtem Gminy Rutka-Tartak i Kołem Gospodyń Wiejskich „Wonna Ruta” serdecznie zapraszają wszystkich Seniorów i ich najbliższych na Dzień Seniora, który odbędzie się 19 października w Gminnym Ośrodku Kultury od godziny 16.00.
     Przewidziane różne atrakcje: koncerty, konkursy i poczęstunek. Szczegóły znajdziemy na plakacie wywieszonym w gablocie kościelnej.

9. Dzisiaj odbywa się w całej Polsce statystyczne liczenie wiernych, uczestniczących w niedzielnej Mszy św.

10. Jest już nowy kalendarz intencji mszalnych. Można więc, najlepiej w dni powszednie, zamawiać Msze św. na nowy rok.

11. Policja przestrzega, zwłaszcza ludzi starszych przed oszustami, którzy telefonicznie, podszywając się pod kogoś z rodziny lub pod przedstawicieli banków, próbują wyłudzić pieniądze.
     Pełny komunikat Policji znajdziemy w naszej gablocie parafialnej.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Polecam różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, do nabycia za dobrowolną ofiarą.