Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2024

1. Dzisiaj poprzez ofiarę składaną na tacę wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

2. Dzisiaj poprzez ofiarę składaną do puszek wspieramy osoby poszkodowane przez powódź na południu Polski.
     Jest też inicjatywa Ks. Proboszcza z Jeleniewa, duszpasterza diecezjalnego rolników, aby wspomóc rolników dotkniętych powodzią poprzez przekazanie darów z płodów ziemi.
     Osoby, które chciałyby ofiarować np.: warzywa okopowe (ziemniaki, buraki), zboże, bele świeżego siana, proszę aby to zgłosić, podając adres i numer telefonu.
     Ktoś się później po te dary zgłosi, wcześniej uzgadniając to telefonicznie.
     Zostaną one wtedy przewiezione specjalnym transportem na tereny dotknięte powodzią.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci z klasy IV, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św.
     Także na tę godzinę zapraszam rodziców i dzieci z klas VII i VIII, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

5. Została wydana książka pt. Dzieje Parafii w Rutce-Tartak. Książkę w cenie 45 zł można nabywać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

6. Zakończyły się w czerwcu prace związane z remontem zadaszenia nad wejściem do kościoła i remontem balkonu na plebanii.
     Koszt remontu (materiały i robocizna) wyniósł 54.730 zł. W związku z tym zwracam się z prośbą o ofiary 270 zł od rodziny, celem pokrycia kosztów tej inwestycji.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary na ten cel, składane osobiście jak i poprzez konto parafialne. Dotychczas wpłynęło 17.830 zł od 61 rodzin.

7. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej utrzymanie porządku w kościele i na cmentarzu finansowane jest ze składki rocznej wynoszącej 60 zł od rodziny.
     Składka ta pokrywa koszty związane ze sprzątaniem kościoła (w tym zakup materiałów i środków czystości) oraz wywóz śmieci i kompostu z cmentarza (w tym także kilkakrotne w ciągu roku koszenie trawy na cmentarzu).
     Proszę, aby powyższą kwotę wpłacić do radnych parafialnych danej miejscowości lub do sołtysa. Bardzo proszę aby sołtysi poszczególnych wsi przyjęli ewentualne wpłacane składki. Można też wpłacać na konto parafialne lub bezpośrednio w zakrystii lub w kancelarii.
     Bardzo proszę aby taką składkę wpłacić jak najszybciej, najlepiej do końca września. Wszystkie wpłaty są rejestrowane, a stan konta „porządkowego” jest co miesiąc podawany w naszej gazetce.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Polecam różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, do nabycia za dobrowolną ofiarą.