Ogłoszenia duszpasterskie 07.07.2024

1. Trwają wakacje, czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Nie zapominajmy jednak o Stwórcy tego wszystkiego co nas otacza. Nie zwalniajmy się z modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św..
     Na czas wakacji życzę wszystkim, także gościom przebywającym na naszych pięknych terenach, wiele radości, dobrej pogody, miłego odpoczynku i wspaniałych wakacyjnych przeżyć.
       Apeluję jednak o rozwagę i wyobraźnię, zwłaszcza podczas kąpieli w jeziorze, aby nie doszło do jakichś tragedii.

2. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę w miesiącu, Kółka Różańcowe zapraszają na wspólny różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.

3. W następnym roku przypadnie 100. rocznica powstania naszej parafii.
       Z tej okazji, aby przypomnieć jej stuletnią historię, została wydana książka pt. Dzieje Parafii w Rutce-Tartak.
     Książkę w cenie 45 zł można nabywać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

4. Tradycyjnie, w dniach 15-24 lipca,  będzie miała miejsce XXXIV Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza z Suwałk do Ostrej Bramy.
      Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie przykościelnej.

5. W dniach 28 lipca - 11 sierpnia będzie miała miejsce XXXII Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
        Wszystkie szczegółowe informacje zawiera plakat wywieszony w naszej gablocie przykościelnej.

6. Zakończyły się prace związane z remontem zadaszenia nad wejściem do kościoła.
     Dokonano też niezbędnych poprawek obróbek dachowych w kościele oraz wyremontowano balkon na plebanii, który na podstawie zaleceń powizytacyjnych już dawno powinien być naprawiony.
    Koszt remontu (materiały i robocizna) wyniósł 54.730 zł. W związku z tym zwracam się z prośbą o ofiary 270 zł od rodziny, celem pokrycia kosztów tej inwestycji.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary na ten cel, składane osobiście jak i poprzez konto parafialne. Dotychczas wpłynęło 4.160 zł od 13 rodzin.

7. Od jutra do 19 lipca przebywać będę na urlopie. W tym czasie zastępować mnie będą: Ks. Jacek Chałko (do 10 lipca) i Ks. Błażej Górski (od 11 lipca), który w tym czasie będzie mieszkał na plebanii. Ofiary z tytułu odprawianych Mszy św. proszę przekazywać księżom zastępującym.
     W sytuacjach nagłych (np. pogrzebu) proszę także kontaktować się z tymi księżmi. Ks. Błażej duszpasterzuje w Ukrainie, niedaleko Odessy. W następną niedzielę po Mszach św. będzie zbierał ofiarę do puszki jako pomoc dla osób tam zamieszkałych.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest wakacyjny numer miesięcznika diecezjalnego Martyria w cenie 3 zł.
     Można nabywać także inne czasopisma, w tym naszą gazetkę parafialną za dobrowolną ofiarą.
     Na czas miesięcy wakacyjnych zostaje zawieszone wydawanie naszej gazetki parafialnej „Od Tronu Matki”. Kolejne numery naszej gazetki zaczną ukazywać się pod koniec sierpnia.