Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2023

1. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony modlitwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
     Nabożeństwa czerwcowe w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwach o Tych, którym zawdzięczamy życie i wychowanie.

3. W poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 16.00, 17.00 i 18.00.

4. Od jutra rozpoczną się wakacje, czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Nie zapominajmy jednak o Stwórcy tego wszystkiego co nas otacza. Nie zwalniajmy się z codziennej modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
     Na czas wakacji życzę wszystkim, także gościom przebywającym na naszych pięknych terenach, wiele radości, dobrej pogody, miłego odpoczynku i wspaniałych wakacyjnych przeżyć.
     Apeluję jednak o rozwagę i wyobraźnię, zwłaszcza podczas kąpieli w jeziorze, aby nie doszło do jakichś nieszczęść.

5. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to też dzień naszego odpustu parafialnego. Msze św. będą sprawowane o godz. 9.00 i 11.00
     Mszy odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. Dr Jan Skorupski, emerytowany kapłan z Ełku. Zachęcam do udział w tym odpuście i uczestnictwa w procesji odpustowej.
     Ofiary zbierane tego dnia przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. W następnym roku przypadnie 100. rocznica powstania naszej parafii.
       Z tej okazji, aby przypomnieć jej stuletnią historię, została wydana książka pt. Dzieje Parafii w Rutce-Tartak. Zachęcam aby nabyć tę książkę i zapoznać się z historią parafii, w której uczestniczymy i którą niejako także sami obecnie tworzymy.
          Cena książki, uwzględniająca wszystkie koszty wydawnicze, wynosi 45 zł. Książkę można kupić w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

7. Tradycyjnie, w dniach 15-24 lipca, będzie miała miejsce XXXIV Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza z Suwałk do Ostrej Bramy. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie przykościelnej.

8. W dniach 28 lipca - 11 sierpnia będzie miała miejsce XXXII Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkie szczegółowe informacje zawiera plakat wywieszony w naszej gablocie przykościelnej.

9. W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace związane z remontem zadaszenia nad wejściem do kościoła. Osoby, które znają się na budowlance mogą przyznać, że remont ten został wykonany solidnie, zgodnie ze sztuką budowlaną.
     Osoby starsze wiedzą, że problemy z pękaniem i odpadaniem stropu pojawiały się wielokrotnie i były niwelowane poprzez tymczasowe poprawki, a sytuacja po jakimś czasie znowu się powtarzała. Mam nadzieję, że obecny kapitalny remont stropu sprawi, że takie sytuacje odejdą do przeszłości. Jak widzimy strop prezentuje się solidnie i estetycznie, a wykonawcy powiedzieli, że dają dożywotnią gwarancję.
     Koszt remontu (materiały i robocizna) wyniósł 54.730 zł. W związku z tym zwracam się z prośbą o ofiary 270 zł od rodziny, celem pokrycia kosztów tej inwestycji.

10. Dzisiaj, poprzez ofiarę zbieraną do puszek, wspomagamy duszpasterstwo młodzieży w naszej diecezji.

11. Zwracam się prośbą do mieszkańców ulicy Suwalskiej i Pobondzi (przy tej ulicy), aby w tym tygodniu, jeszcze przed odpustem św. Apostołów Piotra i Pawła, wykosić trawę wokół kościoła.
     Teren jest wyrównany, nie ma pni, a więc kosić można zarówno kosiarkami ręcznymi jak i mechanicznymi (traktorki, kosiarki polowe). W razie potrzeby można korzystać z wykaszarki i 2 kosiarek parafialnych.

12. W środę o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka ministrantów połączona z ogniskiem.
     Zapraszam wszystkich ministrantów jak również chętnych kandydatów do służby przy ołtarzu.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną za dobrowolną ofiarą.