Ogloszenia duszpasterskie 29.09.2024

1. Rozpoczął się miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii w niedzielę o 10.30, a w dni powszednie o 16.30.
    W tym tygodniu do modlitwy różańcowej zapraszam szczególnie następujących parafian:
wtorek        - mieszkańcy Poszeszupia
środa          - mieszkańcy ul. W. Polskiego
czwartek     - Kółko Różańcowe z Potop
piątek         - Grupa Ojca Pio
sobota        - Kółko Różańcowe z ulicy Szkolnej
niedziela     - Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

2. Od jutra następuje zmiana odprawiania Mszy św. wieczornej z godz. 18.00 na 17.00.

3. W ubiegłą niedzielę poprzez zbiórkę do puszek wspieraliśmy osoby dotknięte klęską powodzi. Zebrano 3.244 zł, które zostały przelane na konto Caritas diecezji ełckiej. Dziękuję składającym ofiary, jak również rolnikom, którzy przekazali dla powodzian płody rolne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
     Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.
     Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej w kościele od godz. 16.00 do 16.30.
     Natomiast w sobotę razem z różańcem będzie Litania do Najświętszej Maryi Panny.

5. Tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się w kościele spotkanie Grupy Ojca Pio.

6. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania: we wtorek o godz. 18.00, a w sobotę o 10.00.

7. Została wydana książka pt. Dzieje Parafii w Rutce-Tartak. Książkę w cenie 45 zł można nabywać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

8. Zakończyły się w czerwcu prace związane z remontem zadaszenia nad wejściem do kościoła i remontem balkonu na plebanii.
     Koszt remontu (materiały i robocizna) wyniósł 54.730 zł. W związku z tym zwracam się z prośbą o ofiary 270 zł od rodziny, celem pokrycia kosztów tej inwestycji.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary na ten cel, składane osobiście jak i poprzez konto parafialne. Dotychczas wpłynęło 19.510 zł od 67 rodzin.

9. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej utrzymanie porządku w kościele i na cmentarzu finansowane jest ze składki rocznej wynoszącej 60 zł od rodziny. Składka ta pokrywa koszty związane ze sprzątaniem kościoła (w tym zakup materiałów i środków czystości) oraz wywóz śmieci i kompostu z cmentarza (w tym także kilkakrotne w ciągu roku koszenie trawy na cmentarzu).
     Wszystkie wpłaty są rejestrowane, a stan konta „porządkowego” jest co miesiąc podawany w naszej gazetce. Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty (Rutka-Tartak - 13 rodzin, pozostałe wioski - 38 rodzin).

10. Powoli zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Tradycyjnie pamiętając o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności, wspominać ich będziemy poprzez modlitwę wypominkową.
     W najbliższym tygodniu rozniesione zostaną do wszystkich rodzin naszej parafii zaadresowane koperty z kartkami wypominkowymi.
   Za zmarłych wypisanych na tych kartkach modlić się będziemy na Różańcu w dni powszednie przez 2 pierwsze tygodnie listopada (do 16.11) pół godziny przed wieczorną Mszą św.
     Roznoszone koperty z kartkami, mają wydrukowane adresy poszczególnych rodzin. Dzięki temu kartki będą posegregowane i wyczytywane według podanej wcześniej kolejności. Wypełnione kartki wkładamy do tych zaadresowanych kopert i wrzucamy w kościele do specjalnej skrzynki.
     Natomiast wypominki roczne będą wczytywane we wszystkie niedziele listopada oraz w pierwsze niedziele miesiąca przez cały rok.
     Wypominki roczne zapisujemy w zakrystii z podaniem godziny ich wyczytywania.

11. Jest już nowy kalendarz intencji mszalnych. Można więc, najlepiej w dni powszednie, zamawiać Msze św. na nowy rok.

12. Coraz częściej posługujemy się płatnością bezgotówkową i nawet już kilka razy byłem pytany czy można złożyć ofiarę z użyciem karty.
     W związku z tym informuję, że została stworzona taka możliwość. Ofiary za Mszę św. czy też ofiary na kościół można składać poprzez użycie karty płatniczej oraz BLIK-a, zarówno w zakrystii jak i w kancelarii parafialnej.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Polecam różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, do nabycia za dobrowolną ofiarą.