Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2024

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Bogu za ogrom miłosierdzia, które przewyższa grzeszność i nieprawość człowieka.
     Zgodnie z przesłaniem św. Siostry Faustyny szczególnie dzisiaj Bóg rozlewa swoje miłosierdzie na grzeszników. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Z racji Święta Miłosierdzia Bożego, dzisiejsze ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne w naszej diecezji.

3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z Wielkiego Tygodnia. Msze święte o godz. 17.00 i 18.00.

4. Dzisiaj odbywają się Wybory Samorządowe. Wybieramy zarówno Wójta jak i Radnych Gminnych. Przy decyzji wyborczej warto wziąć pod uwagę, że w następnym roku nasza parafia obchodzić będzie 100-lecie swego istnienia.
    Dobrze więc byłoby, aby przy organizacji tak ważnych uroczystości zgodnie układała się współpraca między parafią, a wybranym w tych wyborach wójtem.
     Nie można też zlekceważyć wyborów do Sejmików Wojewódzkich, gdzie oddaje się głosy na konkretne partie. Poprzez każdy nasz głos możemy wyrazić akceptację bądź dezaprobatę dla partii, które obecnie sprawują władzę w naszej Ojczyźnie.
     Każdy głos ma wielką wagę i starajmy się jak najliczniej wziąć udział w tych wyborach. Po ostatnich bowiem wyborach widzimy, że ci co nie poszli głosować pozwolili, aby ktoś za nich zadecydował o losach kraju.

5. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Grupy Ojca Pio.

6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.