Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023

włącz Odsłony: 189

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętujemy dzień, w którym narodził się Kościół. Chrystus spełnił swoją obietnicę i w dzień Pięćdziesiątnicy umocnił Apostołów darami Ducha Świętego. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 16.00, 17.00 i 18.00.

2. Dzisiaj nasza wspólnota parafialna przeżywa Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjmie 11 dzieci.
     Otaczajmy te dzieci naszą modlitwą, aby nie straciły tej wspaniałej wiary, płynącej z czystego serca. Od poniedziałku do soboty trwać będzie Biały Tydzień. Podczas kolejnych dni poświęcone zostaną pamiątki i prezenty pierwszokomunijne.

3. Rocznica Pierwszej Komunii odbędzie się w następną niedzielę o godz. 11.00. Zapraszam rodziców wraz z dziećmi, które rok temu przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie do kościoła w czwartek o godz. 19.00.

4. Kończy się w tym tygodniu miesiąc maj, poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej. Od czwartku rozpocznie się miesiąc czerwiec, poświęcony czci i modlitwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota w miesiącu.
     Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.30.              
     Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Grupy Ojca Pio.
     Natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo maryjne.

6. W następną niedzielę, pierwszą w miesiącu, Kółka Różańcowe zapraszają na wspólny różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. W czwartek po następnej niedzieli przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała.       Po Mszy św. o godz. 11.00 udamy się procesyjnie do czterech Ołtarzy Eucharystycznych.
     Trasa procesji będzie taka sama jak w zazwyczaj. Proszę o jej zabezpieczenie Panów Strażaków w porozumieniu z Policją. Proszę też o przygotowanie Ołtarzyków w tych samych miejscach, co zawsze.
     Tradycyjnie w procesji będą uczestniczyć ubrane w alby dzieci pierwszokomunijne.

9. W tym roku organizowany jest III Kongres Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej.
    W sobotę 17 czerwca 2023 roku w Ełku, we Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, odbędzie się Stacja Młodzieżowa i Dorosłych III Kongresu Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Do Ełku Biskup Ełcki zaprasza młodzież i dorosłych zrzeszonych we wszystkich ruchach, wspólnotach, stowarzyszeniach i bractwach.
     Natomiast Stacja Parafialna tego Kongresu odbędzie się w niedzielę 18 czerwca w poszczególnych parafiach diecezji.
     W ramach przygotowań do właściwego przebiegu tego Kongresu zapraszam na spotkanie Radę Parafialną - w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.

Ks. Mirosław Baranowski