Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2023

włącz Odsłony: 189

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Laetare (Radości). Wyjątkowo szaty liturgiczne mają kolor różowy.

2. W minionym tygodniu - w środę i czwartek - przeżywaliśmy w parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prowadził je Ks. Dr Paweł Tober, proboszcz parafii w Okartowie.
     Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek, aby rekolekcje mogły odbyć się w sposób sprawny i właściwy. Dziękuję Panu Krzysztofowi, naszemu Organiście za uświetnienie naszych rekolekcji poprzez muzykę i piękny śpiew.
     Bóg zapłać dwom paniom z Rutki-Tartak za troskę o stół kapłański w czasie rekolekcji.         
     Wyrażam wdzięczność Pani Dyrektor i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej za życzliwość, przystosowanie planu lekcji do rekolekcji oraz zapewnienie dzieciom troskliwej opieki. Szczególnie dziękuję Panu Katechecie za przygotowanie dzieci do funkcji liturgicznych podczas Mszy Świętych.
     Dziękuję ministrantom za liczną obecność i posługę przy ołtarzu. Bóg zapłać także za pomoc Panu Szafarzowi.
       Ufam, że czas rekolekcji będzie procentował w naszym życiu, a nauki rekolekcyjne wydadzą błogosławione owoce i pomogą nam w sposób duchowy przeżyć Święta Wielkanocne.

3. Nadal zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Kroczymy śladami Chrystusa poprzez Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16.30. Uczestnicząc w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
     Natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane jest w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Połączone jest z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną wewnątrz naszej świątyni.

4. W poniedziałek - trzeci w miesiącu - Wspólnota Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zaprasza na modlitwę do kościoła o godz. 16.30.

5. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Jest to też Dzień Świętości Życia i możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
     Na stoliku z gazetkami wyłożone są specjalne informatory oraz karteczki dotyczące podjęcia tego modlitewnego dzieła. Poprzez modlitwę niejako adoptujemy jedno dziecko, które już żyje pod sercem matki, prosząc aby mogło bezpiecznie przyjść na świat.
     Osoby chętne mogą wypełnić takie deklaracje i złożyć ją podczas Mszy św.

6. W następną niedzielę poprzez modlitwę i ofiarę na tacę wspierać będziemy Seminarium Duchowne w Ełku.

7. Tradycyjnie w Wielkim Poście zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, jako wyraz naszej wiary i troski o wystrój kościoła na zbliżające się Święta.
     Za tydzień po Mszach świętych będzie na ten cel zbierana ofiara do puszek.

8. W tym tygodniu nie będzie spotkań przed bierzmowaniem.

9. W dalszym ciągu Pani Marta Hałko, która troszczy się o kwiaty w naszej świątyni, rozprowadza własnoręcznie wykonane stroiki wielkanocne.
     Są one różnej wielkości i w różnej cenie, ale każdy jest niepowtarzalny. Zapewne taki stroik będzie piękną ozdobą stołu wielkanocnego.
     Stroiki te można obejrzeć i zakupić w pomieszczeniu gospodarczym obok zakrystii.

10. Trwa Kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w niedzielę w sali parafialnej po Mszy św. o godz. 11.00.

11. W tym tygodniu z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni. Proszę to uwzględnić planując wyjście do Kościoła.

12. Za dwa tygodnie będzie już Niedziela Palmowa. Jeżeli ktoś ma palmy ubiegłoroczne, można je przynieść za tydzień i zostawić po Mszy św. w zakrystii. Posłużą one za rok do przygotowania popiołu na Środę Popielcową.

13. Caritas Diecezji Ełckiej rozprowadza baranki wielkanocne. Mona je nabywać w zakrystii w cenie 7 zł.

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest marcowy numer naszego miesięcznika diecezjalnego Martyria w cenie 3 zł.
     Można nabywać także inne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.   

Ks. Mirosław Baranowski