Ogloszenia duszpasterskie 12.03.2023

włącz Odsłony: 200

1. Trwamy w świętym czasie Wielkiego Postu. Jest to czas refleksji nad swoim życiem i swoją wiarą, czas nawrócenia, pojednania, wyprostowania dróg życiowych. Przygotowuje nas do pełnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. W liturgii dominuje kolor fioletowy.
     Zachęcam do wytrwania w postanowieniach wielkopostnych

2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Kroczymy śladami Chrystusa poprzez Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16.30. Uczestnicząc w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
     Zapraszam szczególnie dzieci do uczestnictwa w tym jakże wymownym nabożeństwie. Wszystkie dzieci uczestniczące w tym nabożeństwie otrzymują specjalne karteczki do pięknej wyklejanki.
     Natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane jest w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Połączone jest z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną wewnątrz naszej świątyni.

3. Od środy rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do czwartku włącznie.
     Msze św. o godz. 9.00 z nauką dla dzieci, o godz. 11.00 i 18.00 z nauką dla dorosłych. Proszę aby uwzględnić ten program, tak aby dzieci były na swojej Mszy św, a dorośli na swojej.
     Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Dr Paweł Tober, proboszcz parafii w Okartowie.
    Postarajmy się dojrzale i odpowiedzialnie wykorzystać czas rekolekcji. Bądźmy przez dwa dni na Mszach świętych. Skorzystajmy z nauk rekolekcyjnych i ze spowiedzi świętej (będzie wielu księży z sąsiednich parafii). Nie odkładajmy tego sakramentu na następne dni.
     We czwartek w dniu zakończenia rekolekcji będzie można uzyskać odpust zupełny, spełniwszy zwykłe warunki przypisane do odpustu (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca św.)
     Tradycyjnie w ostatnim dniu, poprzez ofiarę na tacę, wyrażamy wdzięczność Księdzu Rekolekcjoniście za trud głoszonego słowa.
     Uczyńmy wszystko by w rekolekcjach uczestniczyć i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Dzisiaj po Mszach świętych zbierana jest do puszek tzw. Jałmużna Wielkopostna.
     Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na pomoc potrzebującym w naszej diecezji.

5. W tym tygodniu spotkania przed bierzmowaniem: w piątek o godz. 17.40 i w sobotę o godz. 10.00.

6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się w kościele spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Od dzisiaj Pani Marta Hałko, która troszczy się o kwiaty w naszej świątyni, rozprowadza własnoręcznie wykonane stroiki wielkanocne.
     Są one różnej wielkości i w różnej cenie, ale każdy jest niepowtarzalny. Zapewne taki stroik będzie piękną ozdobą stołu wielkanocnego.
     Stroiki te można obejrzeć i zakupić w pomieszczeniu gospodarczym obok zakrystii.

8. Trwa Kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w niedzielę w sali parafialnej po Mszy św. o godz. 11.00.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest marcowy numer naszego miesięcznika diecezjalnego Martyria w cenie 3 zł.
     Można nabywać także inne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.

Ks. Mirosław Baranowski