Rekolekcje Adwentowe 2023

W środę i czwartek,20 i 21 grudnia 2023 roku  - przeżywaliśmy w parafii Rekolekcje Adwentowe.
     Prowadził je Ojciec Bartłomiej Kolankiewicz, Karmelita Bosy, proboszcz parafii w Zawoi, najdłuższej wsi w Polsce. Poprzez swoje świadectwo wiary, szczerość przekazu i karmelicką głębię wprowadzał nas w stan niezwykłego zasłuchania. Ufam że z tej Bożej ciszy zrodzą się głębsze owoce życia duchowego, a jednocześnie bardziej religijnie przeżyjemy Święta Bożego Narodzenia. Wiele osób otworzyło się na Boże Miłosierdzie i skorzystało z sakramentu pokuty.
      Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek, aby rekolekcje mogły odbyć się w sposób sprawny i właściwy.

Bóg zapłać dwom Paniom z ulicy Suwalskiej za troskę o stół kapłański w czasie rekolekcji.
     Wyrażam wdzięczność Pani Dyrektor i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej za życzliwość, przystosowanie planu lekcji do rekolekcji i zapewnienie dzieciom troskliwej opieki. Szczególnie dziękuję Panu Katechecie za przygotowanie dzieci do funkcji liturgicznych podczas Mszy Świętych. Dziękuję ministrantom za obecność i posługę przy ołtarzu. Bóg zapłać Panu Krzysztofowi, naszemu organiście za muzykę i piękny śpiew.
       Ufam, że czas rekolekcji będzie procentował w naszym życiu, a nauki rekolekcyjne wydadzą błogosławione owoce i pomogą nam w sposób duchowy przeżyć Święta Bożego Narodzenia.
     Czas rekolekcji możemy wspomnieć oglądając zdjęcia w naszej galerii.