Pierwsza Komunia Święta 2020

włącz Odsłony: 588

      W niedzielę 13września 2020 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość ta została przesunięta z miesiąca maja, ze względu na pandemię.
     Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjęło 8 dzieci, które świętowały to wielkie wydarzenie w czasie Białego Tygodnia.
     Dzień wcześniej dzieci przystąpiły pierwszy raz do spowiedzi świętej, odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i złożyły przyrzeczenie powstrzymywania się do 18 roku życia od spożywania alkoholu i palenia papierosów.
    Radości spotkania z Jezusem Eucharystycznym doświadczyły po raz pierwszy następujące dzieci: Daria Anzulewicz, Kordian Anzulewicz, Maja Anna Garniewska, Oliwier Naruszewicz, Piotr Oberszt, Konrad Olszewski, Natalia Romanowska, Kuba Szałaszewicz.

     Zostały one przygotowane do właściwego przeżycia tej uroczystości przez Pana Katechetę mgr. Dariusza Racisa. Naszą uroczystość uświetnił Pan Organista Patryk Fendrych, a przy ołtarzu pięknie służyli ministranci z Bartoszem Hofmanem na czele.
     Ufamy, że dzieci nie stracą tej pięknej i czystej miłości do Pana Jezusa. Rodzice tych dzieci złożyli dar na rzecz parafii -  biały ornat oraz dwa welony do insygni biskupich.
     Zdjęcia z tej pięknej uroczystości obejrzeć można w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski