Dożynki parafialne 2020

włącz Odsłony: 458

      W niedzielę 6 września 2020 roku o godz. 11.00 obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Dożynkową. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wszystkich rolników, sadowników i pszczelarzy z naszej parafii kazanie dożynkowe wygłosił Ks. Prałat dr Marian Salamon, wieloletni Ojciec Duchowny Seminarium w Olsztynie i w Ełku. W naszej diecezji pełnił też funkcję Kanclerza Kurii Biskupiej i Wikariusza Biskupiego.
     Przed Mszą św. zostały poświęcone wieńce dożynkowe i uroczyście wniesione do kościoła. Dopełnieniem uroczystości była procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni, podczas której niesione były piękne dożynkowe wieńce.

     Piękne wieńce i równianki przygotowali mieszkańcy: Baranowa, Kadaryszek, Poszeszupia, Rutki-Tartak, Wierzbiszek, Smolnicy.  Wykonawcy poszczególnych wieńców i równianek tradycyjnie otrzymali specjalne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy. Wychodząc ze świątyni można było otrzymać także specjalne chlebki przygotowane na tę okazję.
     Ze względu na epidemię, uroczystość dożynkowa ograniczona była tylko do kościoła. Mamy nadzieję, że już za rok, tak jak zwykle dożynki połączone będą z festynem i wspólnym świętowaniem na stadionie.
     Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski