Odpust św. Piotra i Pawła 2020

W poniedziałek 29 czerwca 2020 roku nasza Parafia obchodziła swoją uroczystość odpustową. Głównej Mszy św. odpustowej o godz.18.00 przewodniczył Ks. Prałat dr Janusz Urbańczyk - Stały Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu.
     Kazanie odpustowe głosił Ks. Kan. dr hab. Krzysztof Bielawny, Ojciec Duchowny Seminarium w Elblągu.

Obecni byli także: Ks. Kan. dr Tomasz Biedrzycki, Dziekan z Gdyni-Orłowo, wykładowca Seminarium Duchownego w Gdańsku oraz Ks. Prałat Jarema Sykulski, Dziekan z Suwałk.

Dziękuję Panu Organiście, który poprzez muzykę i piękny śpiew uświetnił liturgię odpustową. Dziękuję także ministrantom z Bartoszem Hofmanem na czele za wzorową posługę przy ołtarzu. Bóg zapłać całemu orszakowi procesyjnemu, zwłaszcza dziewczynkom pięknie sypiącym kwiatki.
     Bóg zapłać tym, którzy przyszli się modlić i jednoczyć się w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła z Ojcem Świętym poprzez Mszę św. sprawowaną przez Jego Delegata.
Zdjęcia tej uroczystości można obejrzeć w naszej galerii.