Boże Ciało 2020

włącz Odsłony: 466

     W czwartek 11 czerwca 2020 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół naszego Kościoła publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie, sztandar, baldachim, ołtarzyki, poduszki, dzieciom z klasy III niosącym różaniec oraz dzieciom wytrwale i z wielkim wdziękiem sypiącym kwiatki.
     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście oraz Chórowi Parafialnemu za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Dziękuję ministrantom a zwłaszcza Bartoszowi Hofmanowi za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji.

     Składam wielkie Bóg zapłać tym mieszkańcom Rutki-Tartak, którzy włożyli swój trud w przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.
     Do czwartku włącznie, trwała Oktawa Uroczystości Bożego Ciała.
     Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbyło się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
     Oktawę Bożego Ciała zakończyliśmy procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła.
     Zdjęcia z Uroczystości Bożego Ciała możemy obejrzeć w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski