Odpust parafialny 2020

włącz Odsłony: 1234

     W niedzielę 3 maja 2020 roku nasza Parafia obchodziła swoją uroczystość odpustową. Msze św. sprawowane były o godz. 9.00, 11.00 i 12.30.
    Po głównej Mszy odpustowej o godz. 12.30 odbyła się skromna procesja wokół naszego kościoła. W orszaku procesyjnym niesiony był krzyż, za nim poczet sztandarowy Straży Pożarnej, a następnie ministranci i kapłan niosący monstrancję pod baldachimem. Za Najświętszym Sakramentem podążali pozostali wierni w odstępach 2-metrowych.
    Mszy św. odpustowej o godz. 12.30 przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. dr Paweł Makarewicz, wiceoficjał Sądu Biskupiego Diecezji Ełckiej.
     Była to skromna uroczystość na miarę sytuacji, której doświadczamy.

     Dziękuję Panu Organiście, który poprzez muzykę i piękny śpiew uświetnił liturgię odpustową. Dziękuję także ministrantom z Bartoszem Hofmanem na czele za wzorową posługę przy ołtarzu.
     Wyrażam wdzięczność symbolicznemu orszakowi procesyjnemu, za zorganizowanie się i udział w procesji eucharystycznej. Dziękuję Panom Strażakom za udział w procesji eucharystycznej.
     Bóg zapłać dwom paniom z Rutki-Tartak za wielki wysiłek włożony w przygotowanie i podanie obiadu odpustowego dla 7 księży.
     Mimo trwającej pandemii, pewna grupa parafian przyszła do kościoła, aby świętować uroczystość parafialną i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Korony Polskiej.
     Zdjęcia z tego niespotykanego odpustu w historii parafii można obejrzeć w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski