Boże Ciało 2019

włącz Odsłony: 515

     W czwartek 20 czerwca 2019 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 11.00 poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Bóg zapłać Panom Strażakom oraz Policji za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu. Dziękuję wszystkim niosącym chorągwie, sztandar, baldachim, ołtarzyki, poduszki, a w sposób szczególny dzieciom pierwszokomunijnym niosącym różaniec oraz dzieciom wytrwale sypiącym kwiatki.

     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście oraz Chórowi Parafialnemu za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Dziękuję ministrantom a zwłaszcza Bartoszowi Hofmanowi za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji. Bóg zapłać Panu Szafarzowi za pomoc podczas Mszy św.
     Składam wielkie Bóg zapłać tym mieszkańcom Rutki-Tartak, którzy włożyli swój trud w przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.
     Obecnie, do czwartku włącznie, trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbędzie się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
     Oktawę Bożego Ciała zakończymy procesją eucharystyczną do czterech kapliczek wokół naszego kościoła.
Można wspomnieć tę Uroczystość oglądając zdjęcia w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski