Pierwsza Komunia Święta 2019

włącz Odsłony: 765

      W niedzielę 2 czerwca 2019 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
     Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjęło 7 dzieci, które świętowały to wielkie wydarzenie w czasie Białego Tygodnia.
     Dzień wcześniej dzieci przystąpiły pierwszy raz do spowiedzi świętej, odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i złożyły przyrzeczenie powstrzymywania się do 18 roku życia od spożywania alkoholu i palenia papierosów.
    Radości spotkania z Jezusem Eucharystycznym doświadczyły następujące dzieci: Daria Aniołowska, Tomasz Anuszkiewicz, Magdalena Brodziewska, Przemysław Jankowski, Zuzanna Lenczewska, Michał Pietrołaj, Mateusz Zdancewicz.    

     Zostały one przygotowane do właściwego przeżycia tej uroczystości przez Pana Katechetę mgr. Dariusza Racisa. Naszą uroczystość uświetnił Pan Organista Patryk Fendrych, a przy ołtarzu pięknie służyli ministranci z Bartoszem Hofmanem na czele. W udzielaniu Komunii św. pomagał Pan Szafarz Grzegorz Rytwiński.
     Módlmy się w w intencji dzieci pierwszokomunijnych, aby nigdy nie straciły tej pięknej miłości do Pana Jezusa. Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za złożony dar na rzecz parafii - mszał ołtarzowy.
     Zdjęcia z Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej można obejrzeć w nasze galerii.

Ks. Mirosław Baranowski