Odpust parafialny 2019

włącz Odsłony: 837

      W piątek 3-go maja 2019 roku nasza Parafia obchodziła swoją uroczystość odpustową. Mszy św. odpustowej  o godz. 12.00 przewodniczył  i kazanie wygłosił Ks. Kan. Maciej Maciejewski - dyrektor Domu Księży Emerytów w Augustowie.
     Gościliśmy także z wielkim wzruszeniem i radością Ks. Prałata Wacława Polowczyka, długoletniego proboszcza naszej parafii. Sumę odpustową zakończyła procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

     Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tej ważnej parafialnej uroczystości.
     Dziękuję Panu Organiście, który poprzez muzykę i piękny śpiew uświetnił liturgię odpustową. Bóg zapłać Chórowi Parafialnemu za wielki wysiłek w przygotowanie i wykonanie pięknych pieśni.
      Dziękuję także ministrantom z Bartoszem Hofmanem na czele za wzorową posługę przy ołtarzu. Składam podziękowanie Panu Szafarzowi za wielką pomoc podczas Mszy św.
     W sposób szczególny wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, za zorganizowanie się i udział w procesji eucharystycznej, także dziękuję dziewczętom sypiącym z wielkim zaangażowaniem kwiaty. Dziękuję Panom Strażakom za udział w procesji eucharystycznej.
     Bóg zapłać dwom paniom z Rutki-Tartak za wielki wysiłek włożony w przygotowanie i podanie obiadu odpustowego dla 8 księży.
     Wiele osób przyszło w piątek aby świętować uroczystość parafialną i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Za obecność i wspólną modlitwę serdeczne - Bóg zapłać!
     Wspominając tę piękną uroczystość można obejrzeć zdjęcia w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski