włącz Odsłony: 36

     W czwartek 30 maja 2024 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 11.00 poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu. Dziękuję wszystkim niosącym krzyż, chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, dzieciom z klasy III oraz dzieciom wytrwale i z wielkim wdziękiem sypiącym kwiatki. Dziękuję strażakom za udział ze sztandarem w procesji i zabezpieczenie wraz z Policją jej trasy.
     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Dziękuję ministrantom i Panu Szafarzowi za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji.

włącz Odsłony: 34

     W sobotę 18 maja 2024 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjęło 6 dzieci, które świętowały to wielkie wydarzenie w czasie Białego Tygodnia.
     Dzień wcześniej dzieci przystąpiły pierwszy raz do spowiedzi świętej, odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i złożyły przyrzeczenie powstrzymywania się do 18 roku życia od spożywania alkoholu i palenia papierosów.
    Radości spotkania z Jezusem Eucharystycznym doświadczyły po raz pierwszy następujące dzieci:Gabriel Biłek, Gabriel Jastrzębski, Filip Kleszczewski, Oskar Naruszewicz, Nikola Sieraniewicz, Camil Szala.

włącz Odsłony: 91

Niedziela 19.05.2024
11.00 - montaż słowno- -muzyczny dotyczący Eucharystii, przygotowany przez uczniów klas I-IV

Poniedziałek 20.05.2024
16.30-17.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez osoby należące do Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa i Grupę Ojca Pio

włącz Odsłony: 69

     W piątek 3 maja 2024 roku nasza Parafia obchodziła swoją uroczystość odpustową. Mszy św. odpustowej  o godz. 12.00 przewodniczył  i kazanie wygłosił Ks. Prałat Tadeusz Rynkiewicz, proboszcz i dziekan z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach.
     Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tej ważnej parafialnej uroczystości.
     Dziękuję Panu Organiście, który poprzez muzykę i piękny śpiew uświetnił liturgię odpustową. Dziękuję także ministrantom za wzorową posługę przy ołtarzu. Składam podziękowanie Panu Szafarzowi za wielką pomoc podczas Mszy św.