Dożynki 2024

W niedzielę 8 września 2024 roku o godz. 11.00 obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Dożynkową a zarazem Odpust Parafialny Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wszystkich rolników, sadowników, ogrodników i pszczelarzy z naszej parafii kazanie dożynkowe wygłosił Ks. Profesor dr hab. Jerzy Sikora, poeta i wykładowca w Seminarium Duchownym w Ełku oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
     Przed Mszą św. zostały poświęcone wieńce dożynkowe i uroczyście wniesione do kościoła. Dopełnieniem uroczystości była procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni, podczas której niesione były piękne dożynkowe wieńce.
     Dziękuję za przygotowanie oryginalnych wieńców i równianek przez mieszkańców: Rutki-Tartak, Wierzbiszek, Baranowa, Trzcianki, Poszeszupia, Sikorowizny, Potop, Kadaryszek, Pobondzi, Folusza, Rowel oraz przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rutki-Tartak.
     Wykonawcy poszczególnych wieńców i równianek tradycyjnie otrzymali specjalne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy. Wychodząc ze świątyni można było otrzymać specjalne chlebki przygotowane na tę okazję.

Bóg zapłać Panu Organiście za uświetnienie tej uroczystości, a ministrantom za piękną służbę. Bóg zapłać całemu orszakowi procesyjnemu za zorganizowanie się i piękne uczestnictwo w procesji, zwłaszcza dziewczynkom, które z wielkim zaangażowaniem sypały kwiatki.
     Dziękuję sołtysom i delegacjom poszczególnych miejscowości za obecność i wspólną modlitwę.
      Składam podziękowanie Pani Marcie Hałko za dekorację dożynkową w kościele i przed kościołem, a także osobom, które ofiarowały kwiaty i warzywa do tej dekoracji.
    Bóg zapłać Panu Wójtowi za wielkie zaangażowanie jak również osobom i firmom, które wspomogły to nasze Dożynkowe Święto.
     Myślę, że Uroczystość Dożynkowa zarówno w kościele jak i na stadionie pozostanie na długo w naszej pamięci.
     Piękne dożynkowe chwile możemy powspominać oglądając zdjęcia w naszej galerii.