Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2024

1. Trwają wakacje, czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Nie zapominajmy jednak o Stwórcy tego wszystkiego co nas otacza. Nie zwalniajmy się z codziennej modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
     Na czas wakacji życzę wszystkim, także gościom przebywającym na naszych pięknych terenach, wiele radości, dobrej pogody, miłego odpoczynku i wspaniałych wakacyjnych przeżyć.
       Apeluję jednak o rozwagę i wyobraźnię, zwłaszcza podczas kąpieli w jeziorze, aby nie doszło do jakichś tragedii.
    2. Dzisiaj rozpoczyna się XXV Tydzień św. Krzysztofa - patrona kierowców. W związku z tym modlimy się o bezpieczeństwo na drogach. Natomiast w następną niedzielę, na zakończenie tego tygodnia, po Mszach św. święcone będą pojazdy mechaniczne.
     Zbierana też będzie tego dnia ofiara do puszek, jako wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu na misjach.
    3. W następnym roku przypadnie 100. rocznica powstania naszej parafii.
       Z tej okazji, aby przypomnieć jej stuletnią historię, została wydana książka pt. Dzieje Parafii w Rutce-Tartak.
     Książkę w cenie 45 zł można nabywać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
    4. W następną niedzielę 28 lipca wyrusza Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wspierajmy modlitwą pątników, aby bezpiecznie dotarli po kilkunastu dniach przed tron Matki Bożej Częstochowskiej.
    5. Zakończyły się prace związane z remontem zadaszenia nad wejściem do kościoła.
     Dokonano też niezbędnych poprawek obróbek dachowych w kościele oraz wyremontowano balkon na plebanii, który na podstawie zaleceń powizytacyjnych już dawno powinien być naprawiony.
    Koszt remontu (materiały i robocizna) wyniósł 54.730 zł. W związku z tym zwracam się z prośbą o ofiary 270 zł od rodziny, celem pokrycia kosztów tej inwestycji.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary na ten cel, składane osobiście jak i poprzez konto parafialne. Dotychczas wpłynęło 7.700 zł od 27 rodzin.
    6. W następną niedzielę, zaprzyjaźniona parafia w Smolnikach, przeżywać będzie swój odpust parafialny św. Anny. Zachęcam do udziału w uroczystościach odpustowych, jak również do uczestnictwa w imprezie towarzyszącej odpustowi pod nazwą "Smolnicka Anka". Szczegóły tego wydarzenia znajdziemy na plakacie wywieszonym w naszej gablocie przykościelnej.
    7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
     Na czas miesięcy wakacyjnych zostało zawieszone wydawanie naszej gazetki parafialnej „Od Tronu Matki”. Kolejne numery naszej gazetki zaczną ukazywać się pod koniec sierpnia.

ks. Mirosław Baranowski