Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2024

włącz Odsłony: 178

1. W miniony czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu. Dziękuję wszystkim niosącym krzyż, chorągwie, baldachim, ołtarzyki, poduszki, dzieciom z klasy III oraz dziewczynkom wytrwale i z wielkim wdziękiem sypiącym kwiatki. Dziękuję strażakom za udział w procesji ze sztandarem i zabezpieczenie wraz z Policją jej trasy.
     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Składam wielkie Bóg zapłać tym mieszkańcom Rutki-Tartak, którzy włożyli swój trud w przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych. Dziękuję za ofiarowanie kwiatów z ołtarzyków do kościoła.
     Obecnie, do czwartku włącznie, trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbędzie się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Oktawę Bożego Ciała zakończymy procesją eucharystyczną do czterech kapliczek wokół naszego kościoła.

2. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony modlitwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
     Nabożeństwa czerwcowe w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek w miesiącu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.30.              
     Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Grupy Ojca Pio.

4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. Z racji uroczystość post tego dnia nie obowiązuje.

5. Trwają prace remontowe balkonu przed wejściem do kościoła.
     Myślę, że w tym tygodniu uda się zakończyć prace remontowe i wejście do naszego Kościoła nabierze pięknego wyglądu.

6. Za tydzień poprzez ofiarę na tacę wspierać będziemy Seminarium Duchowne w Ełku.

7. W następnym roku przypadnie 100. rocznica powstania naszej parafii. Z tej okazji, aby przypomnieć jej stuletnią historię, została wydana książka pt. Dzieje Parafii w Rutce-Tartak.
     Promocja tej książki odbędzie się w następną niedzielę. Kazanie na Mszach św. wygłosi autor tej książki Ks. kan. dr hab. Krzysztof Bielawny. Po Mszach św. będzie można nabyć tę publikację i uzyskać wpis autora.
    Książka ma ok. 220 stron, wydana jest na papierze kredowym, zamieszczone zdjęcia są kolorowe, a oprawa twarda.
 Cena książki, uwzględniająca wszystkie koszty wydawnicze, wynosi 45 zł. Myślę, że nie jest ona wygórowana, a zawdzięczamy to dofinansowaniu jej druku przez Urząd Gminy Rutka-Tartak, Bank Spółdzielczy Rutka-Tartak i Nadleśnictwo Suwałki.
     Zachęcam aby nabyć tę książkę i zapoznać się z historią parafii, w której uczestniczymy i którą niejako także sami obecnie tworzymy.

8. W następną niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęcam do licznego udziału.
     Od naszych głosów zależy kto znajdzie się w Parlamencie Europejskim.
    Czy będą to osoby z partii tworzących obecną koalicję 13 grudnia, opowiadające się za przyjęciem nielegalnych emigrantów, wprowadzeniem w Polsce waluty Euro, zwalczaniem krzyży i ograniczaniem lekcji religii, czy też osoby troszczące się przede wszystkim o naszą suwerenną Ojczyznę i przeciwstawiające się realizacji nakazów płynących z Brukseli czy Berlina.

9. W ramach obchodów stulecia powstania Służb Granicznych, 8 czerwca odbędzie się Patrol Szlakiem Służb Granicznych.
     Szczegółowe informacje zawiera plakat wywieszony w gablocie przykościelnej.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.

Ks. Mirosław Baranowski