Boże Ciało 2023

włącz Odsłony: 216

     W czwartek 8 czerwca 2023 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 11.00 poprzez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy publicznie wyznaliśmy wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
     Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu. Dziękuję wszystkim niosącym krzyż, chorągwie, sztandar, baldachim, ołtarzyki, poduszki, dzieciom z klasy III niosącym różaniec oraz dzieciom wytrwale i z wielkim wdziękiem sypiącym kwiatki. Dziękuję strażakom za udział w procesji i zabezpieczenie wraz z Policją jej trasy.
     Składam wyrazy podziękowania Panu Organiście za prowadzenie śpiewu podczas procesji. Dziękuję ministrantom i Panu Szafarzowi za troskę o liturgię podczas Mszy św. i procesji.

     Składam wielkie Bóg zapłać tym mieszkańcom Rutki-Tartak, którzy włożyli swój trud w przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych.
     Do czwartku włącznie, trwała Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Na zakończenie Oktawy, w czwartek, odbyło się poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
     Oktawę Bożego Ciała zakończyła procesja eucharystyczna do czterech kapliczek wokół naszego kościoła.
     Tę piękną Uroczystość można wspomnieć oglądając zdjęcia w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski