Pierwsza Komunia Święta 2023

włącz Odsłony: 195

     W niedzielę 28 maja 2023 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjęło 11 dzieci, które świętowały to wielkie wydarzenie w czasie Białego Tygodnia.
     Dzień wcześniej dzieci przystąpiły pierwszy raz do spowiedzi świętej, odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i złożyły przyrzeczenie powstrzymywania się do 18 roku życia od spożywania alkoholu i palenia papierosów.
    Radości spotkania z Jezusem Eucharystycznym doświadczyły po raz pierwszy następujące dzieci: Dominik Anuszkiewicz, Antoni Brezgieł, Michał Brezgieł, Magdalena Brzozowska, Miłosz Garniewski, Nikola Lutyńska, Lena Magdalena Obuchowska, Maciej Paciorkowski, Kacper Ratasiewicz, Maja Sieczkowska, Damian Sienkiewicz.

     Zostały one przygotowane do właściwego przeżycia tej uroczystości przez Pana Katechetę mgr. Dariusza Racisa. Naszą uroczystość uświetnił Pan Organista Krzysztof Sawicki. Przy ołtarzu pięknie służyli ministranci, a pomagał przy rozdawaniu Komunii św. Pan Szafarz.
     Ufamy, że dzieci nie stracą tej pięknej i czystej miłości do Pana Jezusa. Rodzice tych dzieci złożyli dar na rzecz parafii -  dwa ministranckie mosiężne dzwonki. Zatroszczyli się także o wykoszenie trawy wokół kościoła i pięknie udekorowali naszą świątynię, w czym duży udział miała Pani Marta Chałko opiekująca się kwiatami w naszym kościele.
     Zdjęcia z tej pięknej uroczystości obejrzeć można w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski