Bierzmowanie 2021

W sobotę 16 października 2021 roku podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbyło się w naszej parafii Bierzmowanie.
      Ten sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło z rąk Ks. Biskupa Adriana Galbasa 21 osób: Oliwia Andruszkiewicz, Krzysztof Anuszkiewicz, Marta Brodziewska, Emilia Brzozowska, Miłosz Brzozowski, Hubert Grabek, Błażej Grygo, Kinga Hofman, Filip Jastrzębski, Mikołaj Jastrzębski, Mateusz Karpowicz, Beata Murawska, Łukasz Ołdyński, Paulina Oszkinis, Weronika Pietrołaj, Katarzyna Pojawis, Oliwia Racis, Patrycja Raczyło, Wojciech Sinkiewicz, Paweł Skibowski, Tomasz Suchocki.

Piękną postawą wykazali się rodzice tej młodzieży podczas przygotowań do tej uroczystości. Uporządkowali teren wokół kościoła, poprawili odpływ z rynien przykościelnych oraz udekorowali wnętrze naszej świątyni, w czym dużą zasługę miała Pani Marta Hałko, opiekująca się kwiatami w naszym kościele. Rodzice złożyli także dar na rzecz parafii - 4 lichtarze na Ołtarz Eucharystyczny.
     Uroczystość Bierzmowania przebiegła pięknie dzięki oprawie muzycznej Pana Organisty Patryka Fendrycha oraz posłudze przy ołtarzu ministrantów. Wiele serca i trudu w przygotowanie liturgiczne młodzieży włożył Pan Katecheta Dariusz Racis.
    Po Mszy św. Ks. Biskup i zaproszeni księża spożyli posiłek na plebanii, przygotowany przez dwie Panie z Rutki-Tartak.
     Zdjęcia z tej ważnej uroczystości można obejrzeć w naszej galerii.