Dożynki 2021

włącz Odsłony: 438

     W niedzielę 5 września 2021 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Dożynkową wspólnie przygotowaną przez Parafię i Urząd Gminy. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wszystkich rolników, sadowników, ogrodników i pszczelarzy z naszej parafii kazanie dożynkowe wygłosił Ks. Artur Hałucha, prefekt i wykładowca Seminarium Duchownego w Ełku.
     Przed Mszą św. zostały poświęcone wieńce dożynkowe i uroczyście wniesione do kościoła. Dopełnieniem uroczystości była procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni, podczas której niesione były piękne dożynkowe wieńce. Po Mszy św. na stadionie cieszyliśmy się razem przy suto zastawionych stołach i pięknej muzyce.
     Dziękuję za przygotowanie oryginalnych wieńców i równianek przez mieszkańców: Baranowa, Kadaryszek, Poszeszupia, Folusza, Wierzbiszek i Sikorowizny. Wykonawcy poszczególnych wieńców i równianek tradycyjnie otrzymali specjalne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy.

     Wychodząc ze świątyni można było otrzymać specjalne chlebki przygotowane na tę okazję.
  Dziękuję tym osobom, które upiekły ciasto, aby nim podzielić się podczas festynu w ramach „szwedzkiego stołu”. Bóg zapłać paniom, które pokroiły zarówno ciasto, jak i wędliny.
     Bóg zapłać Panu Organiści i chórowi parafialnemu za uświetnienie tej uroczystości. Dziękuję ministrantom za piękną służbę przy ołtarzu. Bóg zapłać całemu orszakowi procesyjnemu, a zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki.
     Dziękuję osobom, które przyniosły kwiaty do kościoła lub złożyły ofiarę do skarbonki na ten cel. Bardzo dziękuję Pani Marcie Hałko, która zajmuje się dekoracją kwiatową w naszym kościele, za ich piękne ułożenie i udekorowanie naszej świątyni.
     Dziękuję sołtysom i delegacjom poszczególnych miejscowości za obecność i wspólną modlitwę, a potem za tworzenie radosnej i kulturalnej atmosfery podczas festynu.  
     Bóg zapłać Panu Wójtowi za wielkie zaangażowanie jak również osobom i firmom, które wspomogły to nasze Dożynkowe Święto. Myślę, że pozostanie ono na długo w naszej pamięci.
Piękne dożynkowe chwile możemy powspominać oglądając zdjęcia w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski