Pierwsza Komunia Święta 2021

włącz Odsłony: 761

     W niedzielę 23 maja 2021 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjęło 7 dzieci, które świętowały to wielkie wydarzenie w czasie Białego Tygodnia.
     Dzień wcześniej dzieci przystąpiły pierwszy raz do spowiedzi świętej, odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i złożyły przyrzeczenie powstrzymywania się do 18 roku życia od spożywania alkoholu i palenia papierosów.
    Radości spotkania z Jezusem Eucharystycznym doświadczyły po raz pierwszy następujące dzieci: Justyna Brzozowska, Agata Zuzanna Obuchowska, Maja Paciorkowska, Kuba Andrzej Serek, Jakub Sieczkowski, Michał Sinkiewicz, Emil Skindzielewski.

     Zostały one przygotowane do właściwego przeżycia tej uroczystości przez Pana Katechetę mgr. Dariusza Racisa. Naszą uroczystość uświetnił Pan Organista Patryk Fendrych, a przy ołtarzu pięknie służyli ministranci z Bartoszem Hofmanem na czele.
     Ufamy, że dzieci nie stracą tej pięknej i czystej miłości do Pana Jezusa. Rodzice tych dzieci złożyli dar na rzecz parafii -  komplet czterech obrusów do prezbiterium..
     Zdjęcia z tej pięknej uroczystości obejrzeć można w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski