Rekolekcje Adwentowe 2020

włącz Odsłony: 592

     W  środę i czwartek, 16 i 17 grudnia 2020 roku  - przeżywaliśmy w parafii Rekolekcje Adwentowe. Msze św. z racji pandemii sprawowane były o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00, tylko z nauką dla dorosłych.
     Rekolekcje prowadził Ks. Kan. Jarosław Wiszowaty, proboszcz parafii Dźwierzuty w Diecezji Warmińskiej. Poprzez swoje nauki, poparte duszpasterskimi przykładami wzbudzał w nas głębokie refleksje dotyczące naszego życia i naszej relacji z Bogiem. Wiele czasu poświęcił właściwemu przeżywaniu Eucharystii w wymiarze zewnętrznym ale przede wszystkim duchowym. W ten sposób przygotowywał nas  do chrześcijańskiego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego.

     Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek, aby rekolekcje mogły odbyć się w sposób sprawny i właściwy.
     Dziękuję Panu Patrykowi, naszemu Organiście za uświetnienie naszych rekolekcji poprzez muzykę i piękny śpiew.
     Bóg zapłać dwom Paniom z ulicy Suwalskiej za troskę o stół kapłański w czasie rekolekcji.
        Dziękuję ministrantom, z Bartoszem Hofmanem na czele, za liczną obecność i posługę przy ołtarzu. Bóg zapłać także za pomoc Panu Szafarzowi.
     Mimo pandemii i obostrzeń sanitarnych, dość liczna grupa parafian uczestniczyła w rekolekcjach i przystąpiła do sakramentu pokuty.
     Ufam, że czas rekolekcji będzie procentował w naszym życiu, a nauki rekolekcyjne wydadzą błogosławione owoce i pomogą nam w sposób duchowy przeżyć Święta Bożego Narodzenia.
    Miniony czas rekolekcji można wspomnieć oglądając zdjęcia w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski