Zmiany związane z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym

włącz Odsłony: 441

1. Na mocy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, opublikowanego w piątek ok. godz. 21.00, "od dnia 31 października 2020 r. do dnia 2 listopada 2020 r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych".

    Nie ma w tym dokumencie żadnej wzmianki o nakazie zamykania cmentarzy. W związku z tym nasz Cmentarz Parafialny, tak jak zwykle, pozostaje otwarty w dzień i w nocy. Natomiast zgodnie z powyższym przepisem prawnym nie wolno na niego wchodzić.

2. Ze względu na zakaz wstępu na cmentarz nie będzie 1 listopada żadnych, przewidzianym wcześniej, nabożeństw i modlitw na cmentarzu.

     Zapraszam tego dnia do kościoła, gdzie na Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00 modlić się będziemy za zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu śpiewając psalmy żałobne (egzekwie). Wyrazem naszej pamięci modlitewnej za zmarłych będą także wyczytywane tego dnia przed Mszami św. Wypominki Roczne.

3. Również w Dzień Zaduszny - 2 listopada, podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 17.00, modlitwą otaczać będziemy zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu śpiewając egzekwie. Natomiast przed Mszami św. modlić się będziemy na Różańcu wyczytując Wypominki.

Ks. Mirosław Baranowski