Rekolekcje adwentowe 2018 - program

8.30 - Msza św. z nauką dla dzieci
11.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych
18.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych i młodzieży

Spowiedź święta przed każdą Mszą św. i w czasie jej trwania.

Od środy 19.12.2018 r. rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do czwartku włącznie. Msze św. o godz. 8.30 z nauką dla dzieci, o godz. 11.00 i 18.00 z nauką dla dorosłych. Proszę to uwzględnić, aby dzieci były na swojej Mszy św., a dorośli na swojej.
      Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Wojciech Kotarski, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej. Módlmy się, aby słowo, które do nas skieruje zapadło głęboko w naszych sercach i otworzyło nas na rzeczywistość wiary.
    Postarajmy się dojrzale i odpowiedzialnie wykorzystać czas rekolekcji. Bądźmy przez dwa dni na Mszach świętych. Skorzystajmy z nauk rekolekcyjnych i ze spowiedzi świętej (będzie wielu księży z sąsiednich parafii). Nie odkładajmy tego sakramentu na następne dni, gdyż później, tuż przed świętami będzie trudno już się wyspowiadać.
     We czwartek w dniu zakończenia rekolekcji będzie można uzyskać odpust zupełny, spełniwszy zwykłe warunki przypisane do odpustu (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca św.)
     Tradycyjnie w ostatnim dniu, poprzez ofiarę na tacę, wyrażamy wdzięczność Księdzu Rekolekcjoniście za trud głoszonego słowa.