Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2024

1. Trwa miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii w niedzielę o 10.30, a w dni powszednie o 16.30.
    W tym tygodniu do modlitwy różańcowej zapraszam szczególnie następujących parafian:
poniedziałek - osoby z Kółek Różańcowych
wtorek    - mieszkańcy ul. Górnej, Leśnej, Młynarskiej, Północnej
środa               - mieszkańcy Rowel
czwartek       - mieszkańcy ul. Gajowej, Słowiczej, Akacjowej, Ogrodowej,
piątek               - mieszkańcy Poszeszupia Folwark
sobota               - uczniowie klas: VII i VIII
niedziela       - mieszkańcy ul. Suwalskiej

2. Dzisiaj poprzez ofiarę do puszek wspieramy Dom Samotnej Matki w diecezji ełckiej.

3. Zakończyły się w czerwcu prace związane z remontem zadaszenia nad wejściem do kościoła i remontem balkonu na plebanii.
     Koszt remontu (materiały i robocizna) wyniósł 54.730 zł. W związku z tym zwracam się z prośbą o ofiary 270 zł od rodziny, celem pokrycia kosztów tej inwestycji.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary na ten cel, składane osobiście jak i poprzez konto parafialne. Dotychczas wpłynęło 21.410 zł od 74 rodzin.

4. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej utrzymanie porządku w kościele i na cmentarzu finansowane jest ze składki rocznej wynoszącej 60 zł od rodziny.
     Składka ta pokrywa koszty związane ze sprzątaniem kościoła (w tym zakup materiałów i środków czystości) oraz wywóz śmieci i kompostu z cmentarza (w tym także kilkakrotne w ciągu roku koszenie trawy na cmentarzu). Wszystkie wpłaty są rejestrowane, a stan konta „porządkowego” jest co miesiąc podawany w naszej gazetce.
     Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty (Rutka-Tartak - 24 rodziny, pozostałe wioski - 85 rodzin).

5. W tym tygodniu zostanie wykoszona trawa na cmentarzu parafialnym. Trawa będzie koszona na skarpach, na otwartych przestrzeniach oraz przy alejkach cmentarnych.
     Troska o poszczególne groby, w tym także o koszenie trawy wokół nich leży w gestii krewnych osób tam pochowanych.

6. Powoli zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Tradycyjnie
pamiętając o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności, wspominać ich będziemy poprzez modlitwę wypominkową. W minionym tygodniu rozniesione zostały do wszystkich rodzin naszej parafii zaadresowane koperty z kartkami wypominkowymi.
   Za zmarłych wypisanych na tych kartkach modlić się będziemy na Różańcu w dni powszednie przez 2 pierwsze tygodnie listopada (do 16.11) pół godziny przed wieczorną Mszą św.
     Rozniesione koperty z kartkami, mają wydrukowane adresy poszczególnych rodzin. Dzięki temu kartki będą posegregowane i wyczytywane według podanej wcześniej kolejności. Wypełnione kartki wkładamy do tych zaadresowanych kopert i wrzucamy jak zwykle w kościele do specjalnej skrzynki. Natomiast wypominki roczne będą wczytywane we wszystkie niedziele listopada oraz w pierwsze niedziele miesiąca przez cały rok.
     Wypominki roczne zapisujemy w zakrystii z podaniem godziny ich wyczytywania.

7. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania: we wtorek o godz. 18.00, a w sobotę o 10.00.

8. Jutro przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to też Parafialny Dzień Wspólnot Różańcowych.
      Zapraszam tego dnia osoby należące do Kółek Różańcowych na wspólny różaniec do kościoła oraz na Mszę św. w ich intencji. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na herbatę i kawę do Sali Parafialnej na plebanii (można coś ze sobą przynieść do kawy...).

9. Tradycyjnie, za tydzień w niedzielę, przeżywać będziemy XXIV Dzień Papieski.
     Tego dnia organizowana jest przez fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” doroczna zbiórka pieniędzy do specjalnych puszek na stypendia dla ubogiej, a uzdolnionej młodzieży.

10. W następną niedzielę odbędzie się w całej Polsce statystyczne liczenie wiernych, uczestniczących w niedzielnej Mszy św.

11. Ks. Proboszcz ze Smolnik informuje, że dary żywnościowe wydawane będą 12 października w następującym porządku:
godz. 9.00 - mieszkańcy Gminy Rutka-Tartak, godz. 11.00 - mieszkańcy Gminy Wiżajny
     Osoby zarejestrowane Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej otrzymały specjalną kartę, z którą należy zgłosił się po te dary. Gdyby ktoś takiej karty nie posiadał, należy ją wybrać najpóźniej do wtorku 8 października.

12. Jest już nowy kalendarz intencji mszalnych. Można więc, najlepiej w dni powszednie, zamawiać Msze św. na nowy rok.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięcznika Martyria w cenie 3 zł. Polecam także inne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, do nabycia za dobrowolną ofiarą.