Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2024

włącz Odsłony: 130

1. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony modlitwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
     Nabożeństwa czerwcowe w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

2. Trwają prace remontowe balkonu przed wejściem do kościoła.
     Zostały do wykonania jeszcze pewne prace wykończeniowe.

3. W następnym roku przypadnie 100. rocznica powstania naszej parafii. Z tej okazji, aby przypomnieć jej stuletnią historię, została wydana książka pt. Dzieje Parafii w Rutce-Tartak.
     Dzisiaj odbywa się promocja tej książki. Kazanie na Mszach św. głosi autor tej książki Ks. kan. dr hab. Krzysztof Bielawny. Po Mszach św. będzie można nabyć tę publikację i uzyskać wpis autora.
    Książka ma ok. 220 stron, wydana jest na papierze kredowym, zamieszczone zdjęcia są kolorowe, kartki są zszywane, a oprawa twarda.
     Cena książki, uwzględniająca wszystkie koszty wydawnicze, wynosi 45 zł. Myślę, że nie jest ona wygórowana, a zawdzięczamy to dofinansowaniu jej druku przez Urząd Gminy Rutka-Tartak, Bank Spółdzielczy Rutka-Tartak i Nadleśnictwo Suwałki.
     Zachęcam aby nabyć tę książkę i zapoznać się z historią parafii, w której uczestniczymy i którą niejako także sami obecnie tworzymy.

4. Dzisiaj odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęcam do licznego udziału. Od naszych głosów zależy kto znajdzie się w Parlamencie Europejskim.
     Czy będą to osoby opowiadające się za przyjęciem nielegalnych emigrantów, wprowadzeniem w Polsce waluty Euro, zwalczaniem krzyży i ograniczaniem lekcji religii, czy też osoby troszczące się przede wszystkim o naszą suwerenną Ojczyznę i przeciwstawiające się realizacji nakazów płynących z Brukseli czy Berlina.
     W świetle ostatnich wydarzeń na granicy, gdzie ranieni i to śmiertelnie zostają jej obrońcy, a żołnierze, którzy w obronie własnej użyli broni zostali zatrzymani, potraktowani jak bandyci i skuci kajdankami, warto 3 razy zastanowić się którzy politycy i z jakiej partii potrafią zapewnić nam bezpieczeństwo.

5. Dzisiaj poprzez ofiarę na tacę wspieramy Seminarium Duchowne w Ełku.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest czerwcowy numer miesięcznika diecezjalnego Martyria w cenie 3 zł.
     Można nabywać także inne czasopisma, w tym naszą gazetkę parafialną za dobrowolną ofiarą.

Ks. Mirosław Baranowski