Ogloszenia duszpasterskie 18.02.2024

włącz Odsłony: 156

1. Od Środy Popielcowej trwamy w świętym czasie Wielkiego Postu.
     Jest to czas refleksji nad swoim życiem i swoją wiarą, czas nawrócenia, pojednania, wyprostowania dróg życiowych. Przygotowuje nas do pełnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. W liturgii dominuje kolor fioletowy.
     Na czas Wielkiego Postu starajmy się wyciszyć, uciec od zgiełku świata i znaleźć chwilę czasu na osobiste przemyślenia.
     W tym czasie obowiązuje zakaz urządzania zabaw, dyskotek, prywatek (nie istnieją żadne wyjątki), starajmy się też ograniczyć oglądanie telewizji, grę na komputerze i słuchanie muzyki.
     Może warto skorzystać z tego czasu, aby zerwać z nałogami i zrezygnować przynajmniej na ten okres z picia alkoholu i palenia papierosów. Zachęcam do podjęcia postanowień wielkopostnych i życzę, aby w nich wytrwać.

2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Kroczymy śladami Chrystusa poprzez Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16.30. Uczestnicząc w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
    Zapraszam szczególnie dzieci do uczestnictwa w tym jakże wymownym nabożeństwie.
     Wszystkie dzieci uczestniczące w tym nabożeństwie otrzymują specjalne karteczki do pięknej wyklejanki.
     Natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Połączone jest z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną wewnątrz naszej świątyni.

3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się 6 i 7 marca (środa, czwartek).
     Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Zbigniew Kamiński, kapelan szpitala w Suwałkach.
     Już teraz otoczmy modlitwą Ks. Rekolekcjonistę. Zaplanujmy sobie czas na te rekolekcje i duchowo przygotujmy się do spowiedzi wielkopostnej.
          Uczyńmy wszystko by w rekolekcjach uczestniczyć i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4. W najbliższy poniedziałek - trzeci w miesiącu- Wspólnota Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zaprasza na wspólną modlitwę w kościele o godz. 16.30

5. W sierpniu ubiegłego roku wykonane zostały prace ziemne i melioracyjne wokół naszego kościoła.
     Całkowity koszt wszystkich prac wyniósł 27.340 zł. Zwracam się do Parafian o składkę 130 zł od rodziny w celu pokrycia kosztów tych wykonanych prac.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary. Do tej pory wpłynęło 25.290 zł od 182 rodzin.             

6. W 2025 roku przypadnie 100. rocznica powstania naszej parafii. Natomiast do wakacji tego roku wydana będzie książka o historii naszej parafii.
     W związku z tym zwracam się z prośbą do tych, którzy posiadają jakieś historyczne zdjęcia, które mogłyby ubogacić tę publikację, o ich udostępnienie.
     Po zeskanowaniu zostaną one zwrócone właścicielom.

7. W następną niedzielę poprzez ofiarę zbieraną do puszek wspomagać będziemy Krajowy Fundusz Misyjny.

8. Z końcem lutego mija 5-letnia kadencja Rady Parafialnej.
    Bardzo proszę, aby może przy okazji jakiegoś spotkania mieszkańców wybrać lub wyznaczyć przedstawicieli z każdej wioski do Rady Parafialnej. Z każdej miejscowości po jednej osobie, a z Rutki-Tartak dwie osoby.    
     Mogą to być te same osoby, co dotychczas lub inne. Proszę aby takie osoby podać (najlepiej do końca miesiąca), aby na początku marca można było powołać radnych na nową kadencję

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.  Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.  

Ks. Mirosław Baranowski