Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2023

włącz Odsłony: 172

1. Trwa listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Wypominki roczne są wyczytywane we wszystkie niedziele listopada oraz w pierwsze niedziele miesiąca przez cały rok. Wypominki roczne można jeszcze zapisywać w zakrystii lub kancelarii z podaniem godziny ich wyczytywania.
     Warto znaleźć czas na modlitwę za tych, którzy za życia ofiarowali nam tyle swego czasu i miłości.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Poprzez ofiarę zbieraną do puszek wspomagamy chrześcijan cierpiących za wiarę w Chrystusa.

3. W sierpniu wykonane zostały prace związane z odprowadzeniem wody z rynien przykościelnych i odwodnieniem kościoła.  
     Zostały usunięte także wszystkie pnie po wyciętych drzewach wokół kościoła, a teren został wyrównany i przygotowany do przyszłego zagospodarowania.
     Całkowity koszt wszystkich prac wyniósł 27.340 zł. Zwracam się do Parafian o składkę 130 zł od rodziny w celu pokrycia kosztów tych wykonanych prac.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary. Do tej pory wpłynęło 17.970 zł od 123 rodzin.

4. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej utrzymanie porządku w kościele i na cmentarzu finansowane jest ze składki rocznej wynoszącej w tym roku 60 zł od rodziny.    
     Wszystkie wpłaty są rejestrowane, a stan konta „porządkowego” jest co miesiąc podawany w naszej gazetce. Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty (Rutka-Tartak - 51 rodzin, pozostałe wioski - 127 rodzin).

5. W naszym kościele układaniem kwiatów i przygotowywaniem różnych dekoracji okolicznościowych zajmuje się Pani Marta Hałko. Z wielkim zaangażowaniem, poświęcając swój czas, stara się aby nasza świątynia była zawsze pięknie przystrojona.
     Za tydzień po Mszach św. będzie można wyrazić naszą wdzięczność za jej całoroczną posługę, składając ofiarę do puszek.

6. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcone zostaną opłatki wigilijne.
          Będą one rozprowadzane od niedzieli 26 listopada. Ich rozprowadzaniem zajmie się, zgodnie ze zwyczajem, nasz Pan Organista. Ofiara za opłatki jest formą wynagrodzenia Panu Krzysztofowi za całoroczną posługę.
     Jak widzimy i słyszymy Pan Organista wkłada wiele serca i trudu w granie i śpiew podczas Mszy św. Jest bardzo solidny w swojej pracy i dyspozycyjny.
     Starajmy się to wynagrodzić i docenić przy składaniu ofiary za opłatki wigilijne.

7. Jest już nowy kalendarz intencji mszalnych. Można więc, najlepiej w dni powszednie, zamawiać Msze św. na nowy rok.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięcznika diecezjalny Martyria w cenie 3 zł.
     Można nabywać inne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.

Ks. Mirosław Baranowski