Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023

włącz Odsłony: 229

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Rozważamy niezwykłą tajemnicę, że Bóg jest jeden, ale w Trzech Osobach.

2. Tydzień temu nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjęło 11 dzieci, które świętowały to wielkie wydarzenie w czasie Białego Tygodnia.        
     Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za bardzo dobrą współpracę podczas przygotowań do tej uroczystości, za wykoszenie trawy, za złożony dar na rzecz parafii - dzwonki mszalne oraz za piękną dekorację kościoła.

3. Nabożeństwa czerwcowe w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjnie wyruszymy procesyjnie z Najświętszym Sakramentem do czterech Ołtarzy Eucharystycznych.
     Trasa procesji będzie taka sama jak w ubiegłych latach. Zwracam się z prośbą do Panów Strażaków, aby w uzgodnieniu z Policją zabezpieczyć trasę przejścia procesji.
     Proszę o przygotowanie Ołtarzyków w tych samych miejscach, co zawsze. Proszę też o zorganizowanie się i przygotowanie orszaku procesyjnego. Tradycyjnie w procesji uczestniczą ubrane w alby dzieci pierwszokomunijne.
     Na czas Procesji Eucharystycznej starajmy się udekorować okna naszych mieszkań.
      Przez tydzień po Bożym Ciele trwać będzie oktawa tej uroczystości. Na zakończenie oktawy, we czwartek, odbędzie się poświęcenie wianków i pobłogosławienie małych dzieci. Z racji trwającej Oktawy Ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele.
    Oktawę Bożego Ciała zakończymy procesją eucharystyczną do czterech kapliczek wokół naszego kościoła.

5. W tym roku organizowany jest III Kongres Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej.
    W sobotę 17 czerwca 2023 roku w Ełku, we Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, odbędzie się Stacja Młodzieżowa i Dorosłych.
     Natomiast Stacja Parafialna tego Kongresu odbędzie się w niedzielę 18 czerwca w poszczególnych parafiach diecezji.

6. Za tydzień poprzez ofiarę na tacę wspierać będziemy Seminarium Duchowne w Ełku.

7. W minionym roku, zgodnie z zaleceniem powizytacyjnym Księdza Biskupa w piwnicy plebanii została wykonana sala parafialna z oddzielnym wejściem od strony garażu. Już od tego czasu służyła do wielu spotkań o charakterze duszpasterskim.
     W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem obok tej salki łazienki oraz pomieszczenia kuchenno-kateringowego.
     Salka ta nabierze wtedy pełnej funkcjonalności.

8. W tym tygodniu zostanie skoszona trawa na cmentarzu. Trawa zostanie wykoszona na skarpach, na otwartych przestrzeniach oraz przy alejkach cmentarnych.
     Troska o poszczególne groby, w tym także o koszenie trawy wokół nich leży w gestii krewnych osób tam pochowanych.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.

Ks. Mirosław Baranowski