Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023

1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rozważamy prawdę naszej wiary, że Jezus w obecności swoich uczniów wstąpił do Nieba.

2. Trwa miesiąc maj, poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o 11.00.

3. W miniony wtorek o godz. 18.00 Ks. Biskup Dariusz Zalewski udzielił sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Ten sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 16 osób.
     Bóg zapłać rodzicom tej młodzieży za bardzo dobrą współpracę w okresie przygotowań, za złożony dar na rzecz parafii - kielich mszalny wraz z pateną oraz za wykoszenie trawy, zrobienie porządku wokół naszego kościoła i piękną dekorację świątyni.
     Dziękuję Panu Organiście za oprawę muzyczną, a Panu Szafarzowi za pomoc podczas Mszy św.
    Składam serdeczne Bóg zapłać dwom Paniom z Rutki-Tartak za przygotowanie i podanie posiłku dla Ks. Biskupa i zaproszonych księży.

4. W najbliższy piątek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o Tych, którym zawdzięczamy życie i wychowanie. Dziękując Bogu za Ich troski, trudy i miłość nam okazaną, prośmy dla Nich o zdrowie, a dla zmarłych o wieczną szczęśliwość.

5. W następną niedzielę o godz. 11.00 nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
     Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjmie 11 dzieci. Wcześniej w sobotę przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi świętej, a podczas specjalnego nabożeństwa odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych o godz. 10.00.
     W związku z Pierwszą Komunią Świętą bardzo proszę, aby osoby, które nie są jakoś związane z tą uroczystością, przyszły w następną niedzielę na Mszę św. o godz., 9.00 aby uniknąć tłoku. Po tej Mszy św. będzie odprawione nabożeństwo majowe.
          Zwracam się do rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej, aby na przyjęciach rodzinnych nie podawać alkoholu. Jest to uroczystość religijna i trzeba uczynić wszystko, aby nie zatracić jej właściwego charakteru.
      Informuję, że Rocznica Pierwszej Komunii odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00.

6. Do następnej niedzieli trwa codzienna modlitewna Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.