Ogłoszenia duszpasterskie 05.02.2023

włącz Odsłony: 137

1. Bóg zapłać mieszkańcom Sikorowizny za uprzątnięcie dekoracji związanej z Bożym Narodzeniem.

2. Dzisiaj - w pierwszą niedzielę miesiąca - Kółka Różańcowe zapraszają na wspólny Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.

3. W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych.
     Zachęcam aby osoby chore i starsze skorzystały z okazji do przyjęcia tego sakramentu.

4. W następną niedzielę poprzez ofiarę na tacę wspierać będziemy Seminarium Duchowne w Ełku.

5. Od wtorku do czwartku 15 lutego przebywać będę poza parafią. W tym czasie zastępować mnie będzie w dni powszednie Ks. Jacek Chałko ze Smolnik, a w niedzielę Ks. Szymon Klimaszewski z Suwałk.
    W sytuacjach nagłych (np. pogrzebu) proszę kontaktować się z Ks. Jackiem (tel. 507556822).

6. W następną niedzielę Ks. Szymon Klimaszewski pragnie spotkać się po Mszy św. o godz. 11.00 z osobami, które wcześniej zawierzyły się Matce Bożej oraz z tymi, którzy chcą tego w przyszłości dokonać.

7. Informuję, że Ks. Biskup ustalił już datę Bierzmowania w naszej parafii. Sakramentu tego udzieli Ks. Bp Dariusz Zalewski 16 maja o godz. 18.00.

8. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej utrzymanie porządku w kościele i na cmentarzu finansowane jest ze składki rocznej wynoszącej w tym roku 50 zł od rodziny. Wszystkie wpłaty są rejestrowane, a stan konta „porządkowego” jest co miesiąc podawany w naszej gazetce.
     Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty (Rutka-Tartak - 83 rodziny, pozostałe wioski - 147 rodzin). 

9. Zgodnie z zaleceniem powizytacyjnym Ks. Biskupa, została wykonana sala parafialna w piwnicy plebanii. Do sali parafialnej jak i do sali obok kaplicy przedpogrzebowej zostały zakupione nowe stoły i krzesła (10 dużych stołów i 60 krzeseł). Koszt zakupu wyniósł 15.720 zł.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary złożone na pokrycie kosztów ich zakupu. Wpłynęło 16.740 zł od 161 rodzin. Z nadwyżki zakupione zostały dodatkowe 10 krzeseł.

10. Jednym z warunków przystąpienia do sakramentu małżeństwa jest ukończenie Kursu Przedmałżeńskiego. W tym roku taki kurs przeprowadzony będzie w naszej parafii.
     Mogą w nim uczestniczyć osoby które ukończyły 18 rok życia, te, które w najbliższym czasie planują małżeństwo jak i te które będą brały ślub za kilka lat. Wydawane zaświadczenie o Kursie Przedmałżeńskim jest bezterminowe.
     Spotkania odbywać się będą w sali parafialnej na plebanii w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Cykl 10 spotkań rozpocznie się w niedzielę 19 lutego.
     Osoby chętne proszone są o wcześniejsze zapisywanie się osobiście lub telefonicznie.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.

Ks. Mirosław Baranowski