Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023

włącz Odsłony: 200

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy w modlitwach o chorych dotkniętych tą straszną chorobą.

2. W czwartek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane inaczej Świętem Matki Bożej Gromnicznej.
    Na Mszach świętych o godz. 10.00 i 17.00 święcone będą świece-gromnice. Modlitwą i ofiarą na tacę wspierać będziemy zakony kontemplacyjne, a zwłaszcza Siostry Karmelitanki z Ełku.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
     Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej w kościele od godz. 16.30.   
      Natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne.

4. Tradycyjnie w pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Grupy Ojca Pio. 

5. W związku z tym, że kończy się już okres świąteczny związany z Bożym Narodzeniem, należy uprzątnąć dekorację bożonarodzeniową w naszym kościele.
     Proszę więc mieszkańców Sikorowizny o zrobienie w najbliższych dniach po Ofiarowaniu Pańskim porządku w świątyni.

6. Za tydzień - w pierwszą niedzielę w miesiącu - Kółka Różańcowe zapraszają na wspólny Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Kończy się w tym tygodniu Wizyta Duszpasterska. Po 2 latach, gdy przebiegała ona trochę w zmienionej formie, wracamy do tradycyjnego jej przebiegu.     
     Pragnę nawiedzić Wasze rodziny, aby wspólnie z Wami pomodlić się i pobłogosławić Wasz dom. Zorganizujmy sobie tak zajęcia, aby podczas kolędy wszyscy byli w domu.
    W domu na stole przykrytym białym obrusem powinny znajdować się: krzyż, zapalone świece, otwarte Pismo św., woda święcona i kropidło.
     Dzieci i młodzież powinni przygotować zeszyty od religii do sprawdzenia.
    Wyrazem szacunku dla tego wydarzenia niech będzie także nasz odświętny strój. Na kapłana starajmy się oczekiwać przy drzwiach wejściowych. Na czas wizyty kolędowej zatroszczmy się, aby psy były uwiązane lub zamknięte. Bardzo proszę, aby zorganizować transport dla księdza w przypadku kolędy na wioskach.    
     W następną niedzielę w gazetce parafialnej zostanie zamieszczone podsumowanie kolędy.

8. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej utrzymanie porządku w kościele i na cmentarzu finansowane jest ze składki rocznej wynoszącej w tym roku 50 zł od rodziny. Wszystkie wpłaty są rejestrowane, a stan konta „porządkowego” jest co miesiąc podawany w naszej gazetce.
     Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty (Rutka-Tartak - 83 rodziny, pozostałe wioski - 140 rodzin). 

9. Zgodnie z zaleceniem powizytacyjnym Ks. Biskupa, została wykonana sala parafialna w piwnicy plebanii.
     Do sali parafialnej jak i do sali obok kaplicy przedpogrzebowej zostały zakupione nowe stoły i krzesła (10 dużych stołów i 60 krzeseł). Koszt zakupu wyniósł 15.720 zł.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary złożone na pokrycie kosztów ich zakupu. Wpłynęło 15.480 zł od 145 rodzin.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.

Ks. Mirosław Baranowski