Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Adwent, czas modlitewnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela Świata. W tym okresie obowiązuje kolor fioletowy szat liturgicznych, w kościele pojawia wystrój adwentowy oraz świeca roratnia.
     Uczyńmy wszystko, aby przeżyć adwent w duchu skupienia i refleksji, unikając głośnej muzyki, rozrywek, zabaw, oglądania telewizji przesiadywania przy grach komputerowych. Jest to też okazja do zerwania z grzechem, wadami, nałogami. Warto uczynić sobie także jakieś postanowienie adwentowe i w nim wytrwać.

2. Bardzo dziękuję Pani Marcie Hałko za wykonanie pięknej dekoracji adwentowej w naszym kościele.

3. Msze św. roratnie będą sprawowane w poniedziałki, środy i piątki zazwyczaj o godzinie 17.00. Proszę, aby dzieci przynosiły na roraty lampiony oraz papierowe podpisane serduszka, na których należy napisać wykonany dobry uczynek albo postanowienie. Na roratach zostaną wylosowane 4 serduszka, a ich właściciele otrzymają nagrody. Natomiast wszystkie dzieci, za każdy udział we Mszy św. roratniej, otrzymają karteczki do pięknej wyklejanki.

4. Rekolekcje w naszej parafii będą trwały od 14 do 15 grudnia (środa i czwartek). Poprowadzi je Ks. Dr Wojciech Serowik, proboszcz z Olecka i wykładowca teologii dogmatycznej w Seminarium Duchownym w Ełku. Już teraz otaczajmy modlitwą Księdza Rekolekcjonistę i czas zbliżających się rekolekcji adwentowych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota w miesiącu. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30 do 17.00. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Grupy Ojca Pio.
     Natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo maryjne.

6. W następną niedzielę, pierwszą w miesiącu, Kółka Różańcowe zapraszają na wspólny różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Dzisiaj poprzez modlitwę i ofiarę składaną na tacę wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

8. Od dzisiaj rozpoczyna się rozprowadzanie opłatków wigilijnych. Można je nabywać w bocznej kaplicy po każdej niedzielnej Mszy św..
     Ofiary składane przy tej okazji będą przekazane tytułem wynagrodzenia dla ewentualnego przyszłego organisty. Natomiast, jeżeli nie uda się znaleźć nowego organisty, zebrane ofiary przeznaczone zostaną na cel wskazany przez Radę Parafialną.

9. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej utrzymanie porządku w kościele i na cmentarzu finansowane jest ze składki rocznej wynoszącej w tym roku 50 zł od rodziny.
       Wszystkie wpłaty są rejestrowane, a stan konta „porządkowego” jest co miesiąc podawany w naszej gazetce. Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty (Rutka-Tartak - 58 rodzin, pozostałe wioski - 125 rodzin).

10. Zgodnie z zaleceniem powizytacyjnym Ks. Biskupa, została wykonana sala parafialna w piwnicy plebanii. Wejście do niej jest niezależne, od strony garażu.
     Do sali parafialnej jak i do sali obok kaplicy przedpogrzebowej zostały zakupione nowe stoły i krzesła (10 dużych stołów i 60 krzeseł). Koszt zakupu wyniósł 15.720 zł. W związku z tym zwracam się z prośbą do Parafian o dobrowolne ofiary w celu pokrycia zakupu tych stołów i krzeseł. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary. Wpłynęło 10.710 zł od 97 rodzin.

11. Spotkania przed bierzmowaniem na plebanii w sali parafialnej: w piątek o godz. 18.15 i w sobotę o godz. 9.30

12. Gminny Ośrodek Kultury informuje, że 4 grudnia 2022 obchodzona będzie 100. rocznica urodzin muzykanta Franciszka Racisa z Jasionowa.
Program obchodów:
11.00 - Msza św. za zmarłego Franciszka Racisa i jego małżonkę śp. Władysławę Racis
12.30 - Odsłonięcie drewnalu Franciszka Racisa - Dolina Przygód nad Szeszupą
13.00 - Spotkanie z okazji 100 urodzin Franciszka Racisa w GOK Rutka-Tartak
     Na spotkaniu zaprezentują się muzycy oraz grupy warsztatowe, które utworzą się w ramach warsztatów na Festiwalu w Jodoziorach m.in.: Kapela Niwińskich, Chłopcy z Nowoszyszek, Dzanis Sukhi (Białoruś), Muzycy z Litwy - Laura Lukenskienė, Gustaw Juzal oraz zespoły: Szeszupiaki i Szeszupa, działające przy GOK-u w Rutce-Tartak.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można nabywać różne czasopisma religijne, w tym naszą gazetkę parafialną, za dobrowolną ofiarą.