Ogłoszenia duszpasterskie 07.08.2022

1. Trwają wakacje, czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Nie zapominajmy jednak o Stwórcy tego wszystkiego, co nas otacza. Nie zwalniajmy się z codziennej modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św..
     Na czas wakacji życzę wszystkim, także gościom przebywającym na naszych pięknych terenach, wiele radości, dobrej pogody, miłego odpoczynku i wspaniałych wakacyjnych przeżyć.
       Apeluję jednak o rozwagę i wyobraźnię, zwłaszcza podczas kąpieli w jeziorze, aby nie doszło do jakichś tragedii.

2. Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku zakończyły się prace remontowo-malarskie w naszym kościele.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary złożone na ten cel. Wpłynęło 48.510 zł od 205 rodzin.

3. Trwa miesiąc sierpień, czas narodowych rocznic, a jednocześnie miesiąc poświęcony trzeźwości naszego narodu.
     Postarajmy się w tym czasie nie sięgać po alkohol, a przynajmniej w znacznym stopniu ograniczyć jego spożycie.

4. Rozpoczęły się już żniwa i prace polowe. Nie można jednak w imię troski o plony zaniedbywać niedzielnej Mszy św., a cały dzień spędzić na polu.
     Pamiętajmy, że wszystko, co rodzi ziemia jest darem Boga, dlatego starajmy się znaleźć w niedzielę czas na odpoczynek i na spotkanie z Bogiem we Mszy św..
     Informuję, że Dożynki Parafialne obchodzić będziemy w niedzielę 11 września podczas Mszy św. o godz. 11.00. Połączone one będą z odpustem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, który przypada w czwartek 8 września.
     Dożynki obywać się będą jak dotychczas we współpracy Parafii i Urzędu Gminy. Część religijna odbędzie się w kościele i w jego otoczeniu, dalsza część artystyczno-rozrywkowa, przygotowywana przez Urząd Gminy będzie miała miejsce na stadionie.
     W związku z tym bardzo proszę o przygotowanie przez poszczególne wioski wieńców lub równianek i wcześniejsze do mnie ich zgłoszenie przez sołtysów lub przedstawicieli wioski.

5. W tym tygodniu zostanie wykoszona trawa na cmentarzu parafialnym. Trawa będzie koszona na skarpach, na otwartych przestrzeniach oraz przy alejkach cmentarnych.
     Troska o poszczególne groby, w tym także o koszenie trawy wokół nich leży w gestii krewnych osób tam pochowanych.
    Pragnę jednocześnie przypomnieć, że zgodnie z Regulaminem Cmentarza, uchwalonym przez Radę Parafialną, nie wolno sadzić na cmentarzu żadnych drzew, a te, które są zasadzone należy jak najszybciej wyciąć lub przyciąć do wysokości ok. 2 metrów. Natomiast na postawienie pomnika na cmentarzu konieczna jest pisemna zgoda proboszcza.

6. W sobotę 13 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej.

7. Od jutra do 19 sierpnia przebywać będę na urlopie. W tym czasie zastępować mnie będą: w dni owszednie Ks. Proboszcz ze Smolnik, a w niedzielę i w Uroczystość Wniebowzięcia księża z Augustowa i Suwałk. Ofiary z tytułu odprawianych Mszy św. proszę przekazywać księżom zastępującym.
     W sytuacjach nagłych (np. pogrzebu) proszę kontaktować się z Ks. Jackiem Chałko ze Smolnik (tel. 507556822).

8. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, Kółka Różańcowe zapraszają na wspólny różaniec po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy, wakacyjny numer miesięcznika diecezjalnego Martyria w cenie 3 zł. Można nabywać inne czasopisma religijne za dobrowolną ofiarą. Na czas miesięcy wakacyjnych zostało zawieszone wydawanie naszej gazetki parafialnej „Od Tronu Matki”.