Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2022

1. Trwają wakacje, czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Nie zapominajmy jednak o Stwórcy tego wszystkiego, co nas otacza. Nie zwalniajmy się z modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św..
     Na czas wakacji życzę wszystkim, także gościom przebywającym na naszych pięknych terenach, wiele radości, dobrej pogody, miłego odpoczynku i wspaniałych wakacyjnych przeżyć.
       Apeluję jednak o rozwagę i wyobraźnię, zwłaszcza podczas kąpieli w jeziorze, aby nie doszło do jakichś tragedii.

2. Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku zakończyły się prace remontowo-malarskie w naszym kościele.
     Po podliczeniu wszystkich poniesionych wydatków koszt remontu wyniósł 59.300 zł.
     Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary złożone na ten cel. Wpłynęło 48.210zł od 204 rodzin.

3. Ks. Proboszcz do 15 lipca przebywa na urlopie. W tym czasie zastępuje go Ks. Dr Paweł Makarewicz, Oficjał Sądu Biskupiego w Ełku. Ofiary z tytułu odprawianych Mszy św. proszę przekazywać księdzu zastępującemu.
     W sytuacjach nagłych (np. pogrzebu) proszę także kontaktować się z Ks. Pawłem, który w tym czasie mieszkać będzie na plebanii.

4. W najbliższą sobotę, 16 lipca 2022 r. odbędzie się XVII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie.
     Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30., a o godz. 12.30. będzie sprawowana Msza św. z aktem zawierzenia Matce Bożej. Szczegółowe informacje zawiera plakat w gablocie przykościelnej.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest wakacyjny numer miesięcznika diecezjalnego Martyria w cenie 3 zł.
     Można nabywać także inne czasopisma, w tym naszą gazetkę parafialną za dobrowolną ofiarą.
     Na czas miesięcy wakacyjnych zostało zawieszone wydawanie naszej gazetki parafialnej „Od Tronu Matki”. Kolejne numery naszej gazetki zaczną ukazywać się pod koniec sierpnia.