Dożynki 2023

włącz Odsłony: 229

      W niedzielę 10 września 2023 r. o godz. 11.00 obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Dożynkową. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wszystkich rolników, sadowników, ogrodników i pszczelarzy z naszej parafii kazanie dożynkowe wygłosił Ks. Kanonik Dr Paweł Tarasiewicz, Ojciec Duchowny Seminarium w Ełku.
      Przed Mszą św. zostały poświęcone wieńce dożynkowe i uroczyście wniesione do kościoła. Dopełnieniem uroczystości była procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni, podczas której niesione były piękne dożynkowe wieńce.
      Po Mszy św., już na stadionie, można było w gronie znajomych i sąsiadów zasiąść przy stołach, wspólnie biesiadować i podziwiać występy artystyczne.

          Dziękuję za przygotowanie oryginalnych wieńców i równianek przez mieszkańców: Rutki-Tartak, Wierzbiszek, Baranowa, Trzcianki, Poszeszupia, Sikorowizny, Potop, Kadaryszek, Pobondzi. Wykonawcy poszczególnych wieńców i równianek tradycyjnie otrzymali specjalne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy. Wychodząc ze świątyni można było otrzymać specjalne chlebki przygotowane na tę okazję.
     Bóg zapłać Panu Organiści za uświetnienie tej uroczystości, a ministrantom za piękną służbę. Bóg zapłać całemu orszakowi procesyjnemu za zorganizowanie się i piękne uczestnictwo w procesji, zwłaszcza dziewczynkom, które z wielkim zaangażowaniem sypały kwiatki.
     Dziękuję sołtysom i delegacjom poszczególnych miejscowości za obecność i wspólną modlitwę. Składam podziękowanie Pani Marcie Hałko za dekorację dożynkową w kościele i przed kościołem, a także osobom, które ofiarowały kwiaty i warzywa do tej dekoracji.
    Bóg zapłać Panu Wójtowi za wielkie zaangażowanie jak również osobom i firmom, które wspomogły to nasze Dożynkowe Święto.
Myślę, że Uroczystość Dożynkowa zarówno w kościele jak i na stadionie pozostanie na długo w naszej pamięci.

     Piękne dożynkowe chwile możemy powspominać oglądając zdjęcia w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski