Dożynki 2022

włącz Odsłony: 663

     W niedzielę 11 września 2022 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Dożynkową wspólnie przygotowaną przez Parafię i Urząd Gminy. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wszystkich rolników, sadowników, ogrodników i pszczelarzy z naszej parafii kazanie dożynkowe wygłosił Ks. Michał Puczyłowski, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Biskupiej w Ełku.
     Przed Mszą św. zostały poświęcone wieńce dożynkowe i uroczyście wniesione do kościoła. Dopełnieniem uroczystości była procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni, podczas której niesione były piękne dożynkowe wieńce. Po Mszy św., już na stadionie, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, można było w gronie znajomych i sąsiadów zasiąść przy stołach, wspólnie biesiadować i podziwiać występy artystyczne.

     Dziękuję za przygotowanie oryginalnych wieńców i równianek przez mieszkańców: Rutki-Tartak, Wierzbiszek, Baranowa, Trzcianki, Poszeszupia, Folusza, Smolnicy, Sikorowizny, Potop, Kadaryszek, Rowel. Wykonawcy poszczególnych wieńców i równianek tradycyjnie otrzymali specjalne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy, a które to wręczył Pan Wójt na zakończenie Mszy św.
     Wychodząc ze świątyni można było otrzymać specjalne chlebki przygotowane na tę okazję.
  Dziękuję tym osobom, które upiekły ciasto, aby nim podzielić się podczas festynu w ramach „szwedzkiego stołu”. Bóg zapłać paniom, które pokroiły zarówno ciasto, jak i wędliny.
     Bóg zapłać Panu Organiści i chórowi parafialnemu za uświetnienie tej uroczystości. Dziękuję ministrantom za piękną służbę przy ołtarzu. Bóg zapłać całemu orszakowi procesyjnemu, a zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję za pomoc Panu Szafarzowi.
     Składam podziękowanie Pani Marcie Hałko za dekorację dożynkową w kościele i przed kościołem, a także osobom, które ofiarowały kwiaty i warzywa do tej dekoracji.
     Dziękuję sołtysom i delegacjom poszczególnych miejscowości za obecność i wspólną modlitwę, a potem za tworzenie radosnej i kulturalnej atmosfery podczas festynu.  
     Bóg zapłać Panu Wójtowi za wielkie zaangażowanie jak również osobom i firmom, które wspomogły to nasze Dożynkowe Święto. Myślę, że pomimo deszczowej pogody, pozostanie ono na długo w naszej pamięci.
     Piękne dożynkowe chwile możemy powspominać oglądając zdjęcia w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski