Pierwsza Komunia Święta 2022

włącz Odsłony: 373

     W niedzielę 05 czerwca 2022 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy Chrystusa do swego serca przyjęło 10 dzieci, które świętowały to wielkie wydarzenie w czasie Białego Tygodnia.
     Dzień wcześniej dzieci przystąpiły pierwszy raz do spowiedzi świętej, odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i złożyły przyrzeczenie powstrzymywania się do 18 roku życia od spożywania alkoholu i palenia papierosów.
    Radości spotkania z Jezusem Eucharystycznym doświadczyły po raz pierwszy następujące dzieci: Nikola Wiktoria Chilińska, Tymoteusz Oszkinis, Mateusz Podziewski, Wiktoria Romanowska, Maciej Sinkiewicz, Szymon Suchocki, Filip Szargiej, Piotr Żaborowski, Nikola Żal, Sandra Marianna Żal.

     Zostały one przygotowane do właściwego przeżycia tej uroczystości przez Pana Katechetę mgr. Dariusza Racisa. Naszą uroczystość uświetnił Pan Organista Patryk Fendrych. Przy ołtarzu pięknie służyli ministranci, a pomagał przy rozdawaniu Komunii św. Pan Szafarz.
     Ufamy, że dzieci nie stracą tej pięknej i czystej miłości do Pana Jezusa. Rodzice tych dzieci złożyli dar na rzecz parafii -  kryształowe ampułki do Mszy św. oraz krzyształowy zestaw do polewania dłoni kapłana.
     Zdjęcia z tej pięknej uroczystości obejrzeć można w naszej galerii.

Ks. Mirosław Baranowski